Klątwa złotego kwiatu

Regulamin forum
AKTUALNE ZASADY KLUBU FILMOWEGO

1. Wyboru filmu dokonujemy spośród trzech propozycji wystawionych przez klubowicza, którego kolejność przysługuje w danym tygodniu.
2. Głosowanie na każdy kolejny seans kończy się w niedzielę o godz 22:00, opiniować i dyskutować o danym filmie można od momentu jego wytypowania, pod warunkiem nie zamieszczania spojlerów.
3. Każda z trojga propozycji powinna przynależeć do innego gatunku filmowego i być nakręcona w innej dekadzie.
4. Do zabawy może przyłączyć się każdy użytkownik forum. Wówczas, w chwili zgłoszenia chęci udziału w zabawie zostaje on ustalony jako kolejna osoba proponująca tytuły.
5. Klubowicz powinien upewnić się, że dostępność tytułów, które chce zaproponować nie ma charakteru wyłącznie życzeniowego.
6. Wstępny skład i kolejność klubowiczów zostaje ustalona podczas pierwszego głosowania, na podstawie kolejności użytkowników głosujących.

Obecna kolejność uczestników:
1. Popcio
2. Hornet
3. Heriotza
4. Suchy Wilk
5. Larisa
6. Kinga
7. MMagda
Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#31

Postautor: Larisa » 03 maja 2017, 18:43

nie czytałam, wiec mogę ją tylko oceniać na podstawie serialu, a że jestem wrażliwa na sztukę aktorską, zawsze kiedy aktor znakomicie kreuje swoją postać, podświadomie zyskuje sympatię ;)
widzę, że sukienki przeniosły się do innego tematu. tam je skrytykuję :mrgreen:

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Klątwa złotego kwiatu

#32

Postautor: Suchy Wilk » 03 maja 2017, 19:17

Larisa pisze:jestem wrażliwa na sztukę aktorską, zawsze kiedy aktor znakomicie kreuje swoją postać, podświadomie zyskuje sympatię

Pamiętam jak mieli kręcić GoT i były wśród fanów przecieki o obsadzie, to ucieszyłem się z Leny Headey, bo też ją bardzo lubię (i od razu wiedziałem kogo zagra Sean Bean - kogoś, kto szybko zginie :twisted:
Lena zestarzała się w sumie z tym serialem przez 7 lat; podobnie jak Gong Li z rolami cesarzowych :mrgreen:
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#33

Postautor: Larisa » 03 maja 2017, 19:32

Ty wiesz jaka byłam wkurzona gdy zabili Starka. To największe świństwo w serialu.
A Leny nie znam z innych filmów, nawet trochę się boję oglądać, żeby nie zepsuć sobie wizerunku....kurczę stęskniłam się za nimi ;)

Namierzyłam dzisiaj kolejny film Zanga (a propos, Latarnie też są jego i to z Gang Li!) - zachwalany "Hero", ale jest w kiepskiej jakości, a przecież tylko dla sfery wizualnej można go obejrzeć, bo po fabule widzę, że będą same walki.

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Klątwa złotego kwiatu

#34

Postautor: Suchy Wilk » 03 maja 2017, 19:47

Larisa pisze:Ty wiesz jaka byłam wkurzona gdy zabili Starka. To największe świństwo w serialu.
A Leny nie znam z innych filmów, nawet trochę się boję oglądać, żeby nie zepsuć sobie wizerunku....kurczę stęskniłam się za nimi ;)
Namierzyłam dzisiaj kolejny film Zanga (a propos, Latarnie też są jego i to z Gang Li!) - zachwalany "Hero", ale jest w kiepskiej jakości, a przecież tylko dla sfery wizualnej można go obejrzeć, bo po fabule widzę, że będą same walki.

Zabicie Eddarda i Red Wedding to dwa najbardziej wkurzające twisty w historii seriali ;P
Wejdź na temat o GoT, wczoraj wrzucałem zdjęcia i wiadomości z 7. sezonu.

Tak, same nierealne walki, acz obrazy piękne wizualnie.
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#35

Postautor: Larisa » 03 maja 2017, 19:56

Red Wedding był przerażający, ale że widz był już trochę przyzwyczajony do zaskakujących rozwiązań i że fabuła to nie bajka, w której dobro wygrywa, więc zaskoczenie mniejsze.
zerknę

w takim razie Hero odpuszczam. Może kiedyś, gdy będzie dostępna wersja w przynajmniej dobrej jakości.

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: Klątwa złotego kwiatu

#36

Postautor: Heriotza » 03 maja 2017, 20:01

A widziałaś Szoguna?
Kuna sogobi kuna yana wakara.

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#37

Postautor: Larisa » 03 maja 2017, 20:05

Heriotza pisze:A widziałaś Szoguna?

nie....tylko jakieś fragmenty
widzę, że ci się podoba, a ja mam opory, bo historyczny i kostiumowy ;)

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: Klątwa złotego kwiatu

#38

Postautor: Heriotza » 03 maja 2017, 20:07

To są przecież same zalety, czego się opierasz?
Kuna sogobi kuna yana wakara.

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#39

Postautor: Larisa » 03 maja 2017, 20:11

zbyt wiele zalet, jak na mą skromna osobę ; )

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Klątwa złotego kwiatu

#40

Postautor: Suchy Wilk » 03 maja 2017, 20:27

Larii, słusznie chyba odpuszczasz "Hero", ale akurat "Shoguna" obejrzyj, spodoba ci się jeszcze bardziej niż GoT. Nawet dzisiaj po prawie 40 latach serial jest ciągle nowatorski i niesamowity.

To produkcja zachodnia i zrobiona w naszym stylu, ale przesycona kulturą japońską.
I jest w niej wszystko, ciekawa fabuła, intrygi, dramat, miłość, śmierć, muzyka, do tego nieziemsko piękne kostiumy i lokacje - a to wszystko autentyczne, bo czasy sprzed efektów komputerowych, setki prawdziwych statystów w strojach z epoki. Wtedy jeszcze nie było żadnego CGI.

W pierwszych odcinkach trochę za dużo białych aktorów i kwestii morskich, ale potem rozkręca się feudalna Japonia w wersji innej niż w "Siedmiu samurajach" w błocie - tym razem na bogato, dworsko i kolorowo. Jednak również twardo i okrutnie. Taki wąż spod kwiatu.

Chińczycy się chowają, "Shogun" jest co najmniej równie piękny wizualnie, ale bardziej stylowy.
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Klątwa złotego kwiatu

#41

Postautor: Suchy Wilk » 06 maja 2017, 22:26

Jak słusznie zauważyła jedna z użytkowniczek, film pęknięty w połowie. O ile kolorowe wspaniałości można jeszcze jakoś znieść dopóki pseudoszekspirowski dramat rozgrywa się w kameralnych wnętrzach, a film kradnie wszystkim nieszczęśliwa i zbolała Gong Li, to od momentu zmasowanego nalotu średniowiecznego chińskiego lotnictwa wszystko jest już tylko humorystyczne.
I zamiast wspaniałości dynastii Tang mamy wyjątkowo kiepską fantasy z banalnym morałem: "Żryj się ze wszystkimi, tylko nie z rodziną, bo wtedy wszyscy przegracie".

Zhang, przy całym szacunku dla niego, nie oglądał chyba "Gladiatora" (albo oglądał i nic nie zrozumiał) - gdzie podobne problemy przedstawiono w sposób strasznie hollywoodzki, ale w porównaniu z jego filmem strawny i realistyczny.
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#42

Postautor: Larisa » 07 maja 2017, 19:12

Tu nawet nie chodzi o to, że wprowadził fantasy, ale że zrobił to kiepsko. Np. w Grze o tron w ogóle nie czuć dysonansu pomiędzy wielogatunkowością serialu.

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Klątwa złotego kwiatu

#43

Postautor: Suchy Wilk » 08 maja 2017, 09:30

Bo to jest dla odmiany dobra fantasy.


Jako iż nikt się nie wywiązał, proponuję na następny tydzień coś z paczki
("Wiadomość zawiera za wiele odnośników. Maksymalna ilość to 5") :

50' - http://www.filmweb.pl/film/Wczesne+lato-1951-111956
lub http://www.filmweb.pl/film/Zepsuty+owoc-1956-197166
(który dostępny)
60' - "Matnia" (1966)
70' - "Zabity na śmierć" (1976)
80' - http://www.filmweb.pl/film/Ognie+%C5%9Bw.+Elma-1985-8298
90' - http://www.filmweb.pl/film/W+sieci+z%C5%82a-1998-5521
00' - "Frontieres" (2007)
10' - "Początek" (2014)


Nie mam pewności, czy wszystkie są dostępne online, bo nocą ciemną tworzyłem ów listę ambitną.
Chyba Elma niet na CDA, i Japończyków. Jakby co, to jest online zastępczy Japończyk z lat 50' http://www.filmweb.pl/film/Przeznaczenie+pani+Yuki-1950-137421
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: Klątwa złotego kwiatu

#44

Postautor: Heriotza » 08 maja 2017, 18:14

Szósty odcinek Szoguna obejrzałam i mam poobgryzane paznokcie. Myślałam, że serio się zabije i że serio Mariko się z nim miziała ryzykując życiem.
Kuna sogobi kuna yana wakara.

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#45

Postautor: Larisa » 08 maja 2017, 19:26

Wilk. A potrafisz liczyć do trzech? ;)
coś mi się wydaje, że mróz na dworze sprawia, że ludzie są zmęczeni, a ty nie masz umiaru

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Klątwa złotego kwiatu

#46

Postautor: Suchy Wilk » 08 maja 2017, 21:54

Głosować, nie gadać.
Ja akurat w tym tygodniu mogę mieć czas coś obejrzeć, a potem wakacje i klub się rozleci.
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5842

Re: Klątwa złotego kwiatu

#47

Postautor: Popcio » 08 maja 2017, 22:30

nie umiesz policzyć do trzech, to sam se głosuj.
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#48

Postautor: Larisa » 08 maja 2017, 22:32

taaa...8 filmów i dwoje głosujących. Ciekawe jakie będzie rozstrzygnięcie ;)

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5842

Re: Klątwa złotego kwiatu

#49

Postautor: Popcio » 08 maja 2017, 22:42

tu już nawet nie chodzi o to. takie lekce sobie ważenie fundamentalnych zasad zabawy uznaję za sabotaż.
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#50

Postautor: Larisa » 08 maja 2017, 22:49

Powiem więcej Popcio. To jest nieprzestrzeganie regulaminu...i co za to grozi ?;)

(a tak na marginesie http://www.filmweb.pl/film/Matnia-1966-1109 jest online i jakby nie patrzeć to Polański)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika