Kruk (1963)

Regulamin forum
AKTUALNE ZASADY KLUBU FILMOWEGO

1. Wyboru filmu dokonujemy spośród trzech propozycji wystawionych przez klubowicza, którego kolejność przysługuje w danym tygodniu.
2. Głosowanie na każdy kolejny seans kończy się w niedzielę o godz 22:00, opiniować i dyskutować o danym filmie można od momentu jego wytypowania, pod warunkiem nie zamieszczania spojlerów.
3. Każda z trojga propozycji powinna przynależeć do innego gatunku filmowego i być nakręcona w innej dekadzie.
4. Do zabawy może przyłączyć się każdy użytkownik forum. Wówczas, w chwili zgłoszenia chęci udziału w zabawie zostaje on ustalony jako kolejna osoba proponująca tytuły.
5. Klubowicz powinien upewnić się, że dostępność tytułów, które chce zaproponować nie ma charakteru wyłącznie życzeniowego.
6. Wstępny skład i kolejność klubowiczów zostaje ustalona podczas pierwszego głosowania, na podstawie kolejności użytkowników głosujących.

Obecna kolejność uczestników:
1. Popcio
2. Hornet
3. Heriotza
4. Suchy Wilk
5. Larisa
6. Kinga
7. MMagda

Głosowanie na Tydzień przedświąteczny

1. http://www.filmweb.pl/film/Opiekun-2016-736002
0
Brak głosów
2. http://www.filmweb.pl/Prorok
1
17%
3. http://www.filmweb.pl/film/Kruk-1963-6891
5
83%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Kruk (1963)

#21

Postautor: Larisa » 17 kwie 2017, 07:32

Już miałam sobie odpuścić, ale Popcio tak zachwalał......jak nie trollujesz to źle z tobą.
Film jest słaby. Przynajmniej na dzisiejsze czasy, normalnie Harry Potter by się uśmiał. Scena walki na czary na siedząco w fotelach - bardzo chciałam, ale nie umiem się śmiać z takich kiczów. Żeby chociaż aktorzy mieli talent. No właśnie. Liczyłam na Nicholsona, właściwie to dla niego zagłosowałam na film, ale że zapomniałam, że ma grać w filmie zorientowałam się dopiero po 50 minucie filmu, że ten młody to on. Myślę, że chciałby, żeby wszystkie studia z taśmami tego filmu piekielny ogień pochłonął. Co za wstyd, żeby w wieku 26 lat tak cieniacko zagrać.
Sama historia też wydaje mi się niskich lotów. Jednak i Poego należy schować do lamusa.

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5830

Re: Kruk (1963)

#22

Postautor: Popcio » 17 kwie 2017, 10:40

nie trolluję. naprawdę bawiłem się bardzo dobrze. z tym, że ja ogólnie mam słabość go komedii sprzed lat, osadzonych w sceneriach zamkowych. traktuję je wręcz jako osobną, wyrazistą niszę. "kruk", co prawda, nie sięga poziomu późniejszych "nieustraszonych pogromców wampirów", "zabitego na śmierć", czy "młodego frankensteina", ale dialogi ciapowatego melancholika price'a z cholerycznym lorre'm są przednie. zresztą scena pojedynku magów, też fajowo wykombinowana, zupełnie nie w stylu cormana.
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Kruk (1963)

#23

Postautor: Larisa » 17 kwie 2017, 10:44

Popcio pisze:nie trolluję. naprawdę bawiłem się bardzo dobrze. z tym, że ja ogólnie mam słabość go komedii sprzed lat, osadzonych w sceneriach zamkowych. traktuję je wręcz jako osobną, wyrazistą niszę. "kruk", co prawda, nie sięga poziomu późniejszych "nieustraszonych pogromców wampirów", "zabitego na śmierć", czy "młodego frankensteina", ale dialogi ciapowatego melancholika price'a z cholerycznym lorre'm są przednie. zresztą scena pojedynku magów, też fajowo wykombinowana, zupełnie nie w stylu cormana.


pozostaje mi tylko oficjalnie uszanować twoje zdanie ;)

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5830

Re: Kruk (1963)

#24

Postautor: Popcio » 17 kwie 2017, 11:18

nieoficjalnie i oficjalnie szanuję tę decyzję.
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: Kruk (1963)

#25

Postautor: Heriotza » 17 kwie 2017, 14:38

Film taki se, ma klimat i można się trochę przy nim bawić, myślałam, że nikt na niego nie zagłosuje, się trochę zdziwiłam, jak go wybraliście. Natomiast uważam, że jest o całe lata świetlne lepszy od głupich pogromców wampirów, ale ja jestem uprzedzona do Polańskiego.
Kuna sogobi kuna yana wakara.

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Kruk (1963)

#26

Postautor: Suchy Wilk » 17 kwie 2017, 14:41

A nielot zawsze musi być przeciw, w każdej sprawie ;]
Również szanuję jego suwerenną decyzję, ale jest głupia - podobnie jak w polityce ;P

Film nie jest śmieszny, Nicholson sprawiał wrażenie jakby nie wiedział, co tam w ogóle robi przy brzydkiej i fatalnie ubranej pannie, a wyłupiastooki grający kruka nie był zabawny, lecz żałosny. Podobnie dżołki o suszonych oczach i gagi z odzieniem, z toporem, czy w pojedynku magów. Tylko Lenora wyszła sensownie, ładna i zepsuta, ta kobitka grała też w innych Cormanach, np. w "Masce".
"Młody Frankenstein" był śmieszny, a toto nie. Ale domostwa mieli fajne, tyle trzeba przyznać. Przypomina się z Price'em jeszcze http://www.filmweb.pl/film/Dom+na+Przek ... 959-118724 - co prawda o ile pamiętam nie zamek, lecz spora staroświecka chałupa. Takoż z "Usherami".


Heriotza pisze:Natomiast uważam, że jest o całe lata świetlne lepszy od głupich pogromców wampirów, ale ja jestem uprzedzona do Polańskiego.

Pliz, obok "Wampirów" to nawet nie stało.
"Nieustraszeni pogromcy" to film klasy A, często uznawany nawet za arcydzieło, natomiast "Kruk" - przy całym moim zamiłowaniu do Cormana - to coś w okolicy klasy D :mrgreen:
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: Kruk (1963)

#27

Postautor: Heriotza » 17 kwie 2017, 14:45

Weź, aż tak źle nie było. Są gdzieś Ushery online?
Kuna sogobi kuna yana wakara.

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Kruk (1963)

#28

Postautor: Suchy Wilk » 17 kwie 2017, 14:47

Nie wiem, ale jest "Maska czerwonego moru", od razu sobie wczoraj przypomniałem z rozpędu po "Kruku".
Świetny film, lecz w zupełnie innej konwencji. Filozoficzny.
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5830

Re: Kruk (1963)

#29

Postautor: Popcio » 17 kwie 2017, 18:02

Suchy Wilk pisze:A nielot zawsze musi być przeciw, w każdej sprawie ;]
Również szanuję jego suwerenną decyzję, ale jest głupia - podobnie jak w polityce ;P

Film nie jest śmieszny, Nicholson sprawiał wrażenie jakby nie wiedział, co tam w ogóle robi przy brzydkiej i fatalnie ubranej pannie, a wyłupiastooki grający kruka nie był zabawny, lecz żałosny. Podobnie dżołki o suszonych oczach i gagi z odzieniem, z toporem, czy w pojedynku magów.


bo żeby oglądać komedie, trzeba mieć trochę poczucia humoru, suchy zgredzie.
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Kruk (1963)

#30

Postautor: Suchy Wilk » 17 kwie 2017, 18:53

Popcio pisze:bo żeby oglądać komedie, trzeba mieć trochę poczucia humoru, suchy zgredzie.

Byle nie tak suchego jak twoje, sucha pierdoło :mrgreen:
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Vesper Lynd
nakręcony
Posty: 4494

Re: Kruk (1963)

#31

Postautor: Vesper Lynd » 17 kwie 2017, 19:34

"Zabity na śmierć" (1976) uwielbiam xD szkoda, że na tą komedię nikt nie wpadł, zayebista
właśnie rozpoczyna się Wielkie Wymieranie, a świadomość tego jest ZEROWA.

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Kruk (1963)

#32

Postautor: Larisa » 17 kwie 2017, 23:24

Vesper Lynd pisze:"Zabity na śmierć" (1976) uwielbiam xD szkoda, że na tą komedię nikt nie wpadł, zayebista

"Zabity na śmierć" to bym chciała zobaczyć. W końcu jakaś odmiana dla filmów typu "Zabili go i uciekł"

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Kruk (1963)

#33

Postautor: Tutti » 16 maja 2017, 23:58

Co za geby xD
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Kruk (1963)

#34

Postautor: Tutti » 17 maja 2017, 09:29

Przepraszam najmocniej, acz nie moglam tego obejrzec. Gubilam watek, odlatywalam myslami. Nagle sie ocknelam jak migotaly lby jakis gargulcow i koles zaczal unosic sie na fotelu, wtf ?!
Jak mnie ktos wkurzy to rozkaze mu ze mna obejrzec raz jeszcze.
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5830

Re: Kruk (1963)

#35

Postautor: Popcio » 17 maja 2017, 19:50

fabuła prosta, jak budowa cepa. nie rozumiem jak tam można wątek zgubić.
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika