Mania Wielkości

Regulamin forum
AKTUALNE ZASADY KLUBU FILMOWEGO

1. Wyboru filmu dokonujemy spośród trzech propozycji wystawionych przez klubowicza, którego kolejność przysługuje w danym tygodniu.
2. Głosowanie na każdy kolejny seans kończy się w niedzielę o godz 22:00, opiniować i dyskutować o danym filmie można od momentu jego wytypowania, pod warunkiem nie zamieszczania spojlerów.
3. Każda z trojga propozycji powinna przynależeć do innego gatunku filmowego i być nakręcona w innej dekadzie.
4. Do zabawy może przyłączyć się każdy użytkownik forum. Wówczas, w chwili zgłoszenia chęci udziału w zabawie zostaje on ustalony jako kolejna osoba proponująca tytuły.
5. Klubowicz powinien upewnić się, że dostępność tytułów, które chce zaproponować nie ma charakteru wyłącznie życzeniowego.
6. Wstępny skład i kolejność klubowiczów zostaje ustalona podczas pierwszego głosowania, na podstawie kolejności użytkowników głosujących.

Obecna kolejność uczestników:
1. Popcio
2. Hornet
3. Heriotza
4. Suchy Wilk
5. Larisa
6. Kinga
7. MMagda
Awatar użytkownika
Liseł
nakręcony
Posty: 4578

Mania Wielkości

#1

Postautor: Liseł » 08 kwie 2017, 15:52

Zakładam bo widzę że już Larii mi opierdziel zafundowała :P
Knurzy jeździec

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5824

Re: Mania Wielkości

#2

Postautor: Popcio » 08 kwie 2017, 19:45

obejrzałem pół, ale przyjąłem błędne nastawienie, podchodząc do filmu, jak do standardowej komedyjki z de funesem, którą można sobie "zaliczyć" przy zaangażowaniu 20-30% uwagi. spróbuję wystartować raz jeszcze.
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Mania Wielkości

#3

Postautor: Larisa » 08 kwie 2017, 21:49

Liseł pisze:Zakładam bo widzę że już Larii mi opierdziel zafundowała :P

ależ Liseł, zapytałam się tylko: Gdzie temat?

Awatar użytkownika
Liseł
nakręcony
Posty: 4578

Re: Mania Wielkości

#4

Postautor: Liseł » 08 kwie 2017, 21:58

Larisa pisze:
Liseł pisze:Zakładam bo widzę że już Larii mi opierdziel zafundowała :P

ależ Liseł, zapytałam się tylko: Gdzie temat?


W zasadzie to osoba która zaproponowała film powinna zakładać temat.
ale dzisiaj coś płeć żeńska poza tobą się zapodziała bo ani tematu ani nowych filmów do wyboru.
Knurzy jeździec

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Mania Wielkości

#5

Postautor: Larisa » 08 kwie 2017, 22:05

Liseł pisze:Zakładam bo widzę że już Larii mi opierdziel zafundowała :P

ależ Liseł, zapytałam się tylko: Gdzie temat?
Popcio pisze:obejrzałem pół, ale przyjąłem błędne nastawienie, podchodząc do filmu, jak do standardowej komedyjki z de funesem, którą można sobie "zaliczyć" przy zaangażowaniu 20-30% uwagi. spróbuję wystartować raz jeszcze.
'
Ta komedia ma fabułę, w tym skrojoną na miarę dworskich zwyczajów intrygę ;). Nie ma odpoczynku od kojarzenia faktów.
Jestem mile zaskoczona. Naprawdę porządnie zrobiony film. Poza fabułą, nieskomplikowaną i przejrzystą, ale nawet wciągającą, świetne kostiumy (ach ten zielony pomponik;), różnorodne scenerie, sporo pomysłów na zabawienie widza, właściwie każda scena z założenia zabawna (kwestia indywidualnego poczucia humoru. Mnie może tak bardzo nie bawił, ale też nie męczył i nie żenował, jak często zdarza mi się przy współczesnych komedyjkach).
De Funes - chyba mam dobry humor, bo nic nie napiszę ;)

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Mania Wielkości

#6

Postautor: Larisa » 08 kwie 2017, 22:06

Liseł pisze:
Larisa pisze:
Liseł pisze:Zakładam bo widzę że już Larii mi opierdziel zafundowała :P

ależ Liseł, zapytałam się tylko: Gdzie temat?


W zasadzie to osoba która zaproponowała film powinna zakładać temat.
ale dzisiaj coś płeć żeńska poza tobą się zapodziała bo ani tematu ani nowych filmów do wyboru.

pisanki robią ;)

Awatar użytkownika
Liseł
nakręcony
Posty: 4578

Re: Mania Wielkości

#7

Postautor: Liseł » 09 kwie 2017, 12:08

Obejrzałem, całkiem przyjemna komedyjka choć trochę za bardzo slapstickowy momentami. Fajnie że są dowcipy dla osób choć odrobinę zaznajomionych z historią choć pewnie jest ich więcej jeśli by się było specjalistą od kultury romańskiej.
Knurzy jeździec

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Mania Wielkości

#8

Postautor: Suchy Wilk » 09 kwie 2017, 12:46

To much ADHD, traktowanie złota woła o pomstę do nieba, Montand za stary i za brzydki na amanta.
Jedyny pozytyw to bawarska królowa - pewnie jakaś przodkini Sissi, czyli Romy ;P
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5824

Re: Mania Wielkości

#9

Postautor: Popcio » 09 kwie 2017, 13:09

trochę slapsticku, trochę parodii płaszcza i szpady ze szczyptą westernu. dla pasjonatów historii europy zachodniej ten film, to pewnie niezła wyżerka. ja jednak wolę de funesa, jako mundurowego, ganiającego po plażach za golasami i poskramiającego swą nadobną córę.
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Mania Wielkości

#10

Postautor: Larisa » 09 kwie 2017, 17:10

Wilku, może ten cały Blaze i leciwy jest, ale jak tańczył :) chyba najśmieszniejsza scena w filmie. Czep się De Funesa, ten miał plan zostać adoptowany jako dziecko :mrgreen:

Popcio, to są fafnniejsze filmy z de Funesem?

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Mania Wielkości

#11

Postautor: Suchy Wilk » 09 kwie 2017, 17:46

Larisa pisze:Wilku, może ten cały Blaze i leciwy jest, ale jak tańczył :) chyba najśmieszniejsza scena w filmie. Czep się De Funesa, ten miał plan zostać adoptowany jako dziecko :mrgreen:

Popcio, to są fafnniejsze filmy z de Funesem?

A gdzie jest powiedziane, że jako dziecko? Adopcja jest pojęciem z zakresu prawa osobowego, dzisiaj kojarzy się tylko z dziećmi, ale w czasach stanowych było akurat odwrotnie.
Dzieci to zwyczajnie brało się na wychowanie i dopóki nie dorosły (a śmiertelność małoletnich była wysoka), nikt się nie przejmował ich stanem prawnym.
Adopcja dotyczyła głównie pełnoletnich - celem dopuszczenia do rodu i określonych uprawnień, np. herbu, tytułu, nazwiska szlacheckiego itp. Bardzo popularna w staroż. Rzymie, np. Oktawian August był tylko dalekim krewnym Cezara, lecz został przez niego usynowiony (adoptowany) w testamencie - w ten sposób został po nim władcą. Podobnie wielu innych, np. cesarz Marek Aureliusz.

Są, a powinniśmy kiedyś obejrzeć ten http://www.filmweb.pl/film/Wielka+w%C5%82%C3%B3cz%C4%99ga-1966-30774
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: Mania Wielkości

#12

Postautor: Heriotza » 09 kwie 2017, 20:18

Tego nie pamietam, za to pamiętam, że chciał zostać mężem tej źle wychowanej małoletniej infantki.
Kuna sogobi kuna yana wakara.

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5824

Re: Mania Wielkości

#13

Postautor: Popcio » 09 kwie 2017, 20:49

Larisa pisze:
Popcio, to są fafnniejsze filmy z de Funesem?


wiadomo. oprócz tego, co podał suchy bardzo dobrze wspominam http://www.filmweb.pl/film/Napad+na+bank-1964-39405 oraz http://www.filmweb.pl/film/Gamoń-1965-30897 , no i pierwszego żandarma. do komedii sytuacyjnych z wątkiem kryminalnym wydawał się wprost stworzony.
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Mania Wielkości

#14

Postautor: Larisa » 09 kwie 2017, 20:55

Popcio pisze:
Larisa pisze:
Popcio, to są fafnniejsze filmy z de Funesem?


wiadomo. oprócz tego, co podał suchy bardzo dobrze wspominam http://www.filmweb.pl/film/Napad+na+bank-1964-39405 oraz http://www.filmweb.pl/film/Gamoń-1965-30897 , no i pierwszego żandarma. do komedii sytuacyjnych z wątkiem kryminalnym wydawał się wprost stworzony.


musimy kiedyś jeszcze coś z nim obejrzeć ...tak dla ugruntowania zdania. Jakbyście nie mieli nic przeciwko.

Awatar użytkownika
Liseł
nakręcony
Posty: 4578

Re: Mania Wielkości

#15

Postautor: Liseł » 09 kwie 2017, 20:59

Hhmmm spodobała ci się ta komedia i dlatego nic na ten temat nie pisałaś osz ty ;P
Knurzy jeździec

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Mania Wielkości

#16

Postautor: Larisa » 09 kwie 2017, 21:04

Suchy Wilk pisze:
Larisa pisze:A gdzie jest powiedziane, że jako dziecko? Adopcja jest pojęciem z zakresu prawa osobowego, dzisiaj kojarzy się tylko z dziećmi, ale w czasach stanowych było akurat odwrotnie.
Dzieci to zwyczajnie brało się na wychowanie i dopóki nie dorosły (a śmiertelność małoletnich była wysoka), nikt się nie przejmował ich stanem prawnym.
Adopcja dotyczyła głównie pełnoletnich - celem dopuszczenia do rodu i określonych uprawnień, np. herbu, tytułu, nazwiska szlacheckiego itp. Bardzo popularna w staroż. Rzymie, np. Oktawian August był tylko dalekim krewnym Cezara, lecz został przez niego usynowiony (adoptowany) w testamencie - w ten sposób został po nim władcą. Podobnie wielu innych, np. cesarz Marek Aureliusz.
[/url]

Chyba coś takiego powiedział, że mógłby być adoptowany przez parę królewską. Pierwsze skojarzenie - wiadomo - dziecko, ale masz rację adopcje rodowe w tamtych czasach były rzeczą normalną.

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Mania Wielkości

#17

Postautor: Tutti » 13 maja 2017, 19:10

10/10
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika