Propozyszyn

Regulamin forum
AKTUALNE ZASADY KLUBU FILMOWEGO

1. Wyboru filmu dokonujemy spośród trzech propozycji wystawionych przez klubowicza, którego kolejność przysługuje w danym tygodniu.
2. Głosowanie na każdy kolejny seans kończy się w niedzielę o godz 22:00, opiniować i dyskutować o danym filmie można od momentu jego wytypowania, pod warunkiem nie zamieszczania spojlerów.
3. Każda z trojga propozycji powinna przynależeć do innego gatunku filmowego i być nakręcona w innej dekadzie.
4. Do zabawy może przyłączyć się każdy użytkownik forum. Wówczas, w chwili zgłoszenia chęci udziału w zabawie zostaje on ustalony jako kolejna osoba proponująca tytuły.
5. Klubowicz powinien upewnić się, że dostępność tytułów, które chce zaproponować nie ma charakteru wyłącznie życzeniowego.
6. Wstępny skład i kolejność klubowiczów zostaje ustalona podczas pierwszego głosowania, na podstawie kolejności użytkowników głosujących.

Obecna kolejność uczestników:
1. Popcio
2. Hornet
3. Heriotza
4. Suchy Wilk
5. Larisa
6. Kinga
7. MMagda

Jaki film do kielbaski z grilla

"Camille Claudell 1913"
2
33%
"Twin peaks ogniu krocz ze mna"
1
17%
"Cesarzowa"
3
50%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Propozyszyn

#1

Postautor: Tutti » 29 kwie 2017, 16:41

Tak, ten trzygodzinny film chinski rowniez.
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Propozyszyn

#2

Postautor: Suchy Wilk » 29 kwie 2017, 19:07

Może i wziąłbym 'Claudel 1915', ale jak tu patrzeć na tę paskudę Binoche kiedy człowiek przyzwyczajony do Adjani? Toż oczy rozbolą.

'Cesarzowa' to propagandowy chiński blockbuster, szajs nie tylko z fruwającymi chińczykami, ale nawet z ninjami, w zasadzie fantasy, a nie film historyczny. Nawiązanie do starszego, niezłego filmu, który bym zdecydowanie wolał (i też z Gong Li) http://www.filmweb.pl/film/Cesarz+i+zab ... 1998-33604

A z 'Twin Peaks' to żeś przegięła.
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Propozyszyn

#3

Postautor: Tutti » 29 kwie 2017, 20:10

Suchy Wilk pisze:A z 'Twin Peaks' to żeś przegięła.



Czemu?
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5824

Re: Propozyszyn

#4

Postautor: Popcio » 29 kwie 2017, 20:25

filmweb mówi mi, że cesarzową oglądałem i przyznałem jej 4/10, w tym przypadku filmwebowi uwierzę.
twin peaks nie wydaje mi się najlepszym pomysłem. zainteresowani i tak obejrzeli, a tych, którzy nie widzieli serialu, film może wprawić co najwyżej w konsternację.
fhąsuza wolałbym mimo wszystko w lepiej ocenianej wersji z adjani. ogólnie w latach 80/90 żabojady dużo lepiej kręciły filmy, ale cóż...
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Propozyszyn

#5

Postautor: Tutti » 29 kwie 2017, 20:36

Poczekam na glosy wybitnych person klubu to jest przedstawicielek plci pieknej.
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Propozyszyn

#6

Postautor: Suchy Wilk » 29 kwie 2017, 22:56

Tutti pisze:
Suchy Wilk pisze:A z 'Twin Peaks' to żeś przegięła.
Czemu?

Mniej więcej z tego powodu, który opisał Popej.
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
kingaagut
wkręcony
Posty: 155

Re: Propozyszyn

#7

Postautor: kingaagut » 29 kwie 2017, 23:25

Suchy Wilk pisze:Może i wziąłbym 'Claudel 1915', ale jak tu patrzeć na tę paskudę Binoche kiedy człowiek przyzwyczajony do Adjani? Toż oczy rozbolą.

'Cesarzowa' to propagandowy chiński blockbuster, szajs nie tylko z fruwającymi chińczykami, ale nawet z ninjami, w zasadzie fantasy, a nie film historyczny. Nawiązanie do starszego, niezłego filmu, który bym zdecydowanie wolał (i też z Gong Li) http://www.filmweb.pl/film/Cesarz+i+zab ... 1998-33604

A z 'Twin Peaks' to żeś przegięła.



Wiedziałam, że pojedziesz po "Cesarzowej" wiedziałam że wspominisz o drugim tytule, pamietam oburzenie towarzyszące mojej ocenie. XD

Żaden szajs, niezły film, dla samych kostiumów i scenografii mozna obejrzeć.
Nie śpię, bo gram w scrabble.

Awatar użytkownika
kingaagut
wkręcony
Posty: 155

Re: Propozyszyn

#8

Postautor: kingaagut » 29 kwie 2017, 23:26

Głosuję na "Claudel", bo to jedyny ktorego nie widziałam.
Nie śpię, bo gram w scrabble.

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Propozyszyn

#9

Postautor: Suchy Wilk » 29 kwie 2017, 23:46

kingaagut pisze:Wiedziałam, że pojedziesz po "Cesarzowej" wiedziałam że wspominisz o drugim tytule, pamietam oburzenie towarzyszące mojej ocenie. XD
Żaden szajs, niezły film, dla samych kostiumów i scenografii mozna obejrzeć.

pacz, a ja już nie pamiętam ile dałaś - 10/10? ;D
Dla kostiumów i scenografii to można se obejrzeć 'Piratów z Karaibów'.

Zresztą właśnie - częściowo dla kostiumów i scenografii - powtórzyłem sobie całego "Szoguna".
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
kingaagut
wkręcony
Posty: 155

Re: Propozyszyn

#10

Postautor: kingaagut » 30 kwie 2017, 00:21

Suchy Wilk pisze:
kingaagut pisze:Wiedziałam, że pojedziesz po "Cesarzowej" wiedziałam że wspominisz o drugim tytule, pamietam oburzenie towarzyszące mojej ocenie. XD
Żaden szajs, niezły film, dla samych kostiumów i scenografii mozna obejrzeć.

pacz, a ja już nie pamiętam ile dałaś - 10/10? ;D
Dla kostiumów i scenografii to można se obejrzeć 'Piratów z Karaibów'.

Zresztą właśnie - częściowo dla kostiumów i scenografii - powtórzyłem sobie całego "Szoguna".



Z 10 przesadziłeś.

Mój drogi, takie cuś jak Piraci to green screen i kilka piórek w tyłku, więc nie porównuj:)
Nie śpię, bo gram w scrabble.

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Propozyszyn

#11

Postautor: Tutti » 30 kwie 2017, 08:56

Przeciez to nie jest skrot serialu a jego uzupełnienie, tak czytalam.
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Propozyszyn

#12

Postautor: Suchy Wilk » 30 kwie 2017, 14:00

kingaagut pisze:takie cuś jak Piraci to green screen i kilka piórek w tyłku, więc nie porównuj:)

Przesadzasz, gdzie CGI tam CGI, ale potrzeba było również masę kostiumów i scenografii.
To se jakiegoś Bravehearta obejrzyj. Chociaż kiczowaty, ma przynajmniej jakieś pozory sensu, w przeciwieństwie do chińskiej fantasy historycznej. I żadnych latających Szkotów.
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: Propozyszyn

#13

Postautor: Heriotza » 30 kwie 2017, 16:13

Lyncha nie lubię, to może Claudell albo Cesarzową.
Kuna sogobi kuna yana wakara.

Awatar użytkownika
kingaagut
wkręcony
Posty: 155

Re: Propozyszyn

#14

Postautor: kingaagut » 30 kwie 2017, 20:23

Suchy Wilk pisze:
kingaagut pisze:takie cuś jak Piraci to green screen i kilka piórek w tyłku, więc nie porównuj:)

Przesadzasz, gdzie CGI tam CGI, ale potrzeba było również masę kostiumów i scenografii.
To se jakiegoś Bravehearta obejrzyj. Chociaż kiczowaty, ma przynajmniej jakieś pozory sensu, w przeciwieństwie do chińskiej fantasy historycznej. I żadnych latających Szkotów.



Mehhh bez porównania.
Co ty masz do latających ludzików, w Matrixie co drugi lata i jakoś nikt nie płacze.
Nie śpię, bo gram w scrabble.

Awatar użytkownika
Rara_Avis
nakręcony
Posty: 3637

Re: Propozyszyn

#15

Postautor: Rara_Avis » 30 kwie 2017, 20:44

chyba jednak Cesarzową
venus in fire, mars in fire ... romantic fire, fiery desires

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Propozyszyn

#16

Postautor: Suchy Wilk » 30 kwie 2017, 21:07

Bo w średniowieczu nie latano. W Matriksie to co innego ;D

Jak również nie było takich jednolicie ubranych i umundurowanych armii, zaś ówczesne pałace wyglądały bardziej jak kurniki, itd., itp., plus dziesiątki podobnych bzdur plus i jeszcze balet przy buncie chryzantem.
Napisaliby od razu, że fantasy, to oglądałoby się inaczej.
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Propozyszyn

#17

Postautor: Larisa » 30 kwie 2017, 22:00

1 i 2
Co to za Cesarzowa 3-godzinna, bo widzę tylko o połowę krótszy film.

Awatar użytkownika
kingaagut
wkręcony
Posty: 155

Re: Propozyszyn

#18

Postautor: kingaagut » 30 kwie 2017, 22:46

Suchy Wilk pisze:Bo w średniowieczu nie latano. W Matriksie to co innego ;D

Jak również nie było takich jednolicie ubranych i umundurowanych armii, zaś ówczesne pałace wyglądały bardziej jak kurniki, itd., itp., plus dziesiątki podobnych bzdur plus i jeszcze balet przy buncie chryzantem.
Napisaliby od razu, że fantasy, to oglądałoby się inaczej.



W "Cesarzu i zabójcy" rownież kurników brak, a umundurowanie jest jednolite mimo, że mowimy tu o wydarzeniach datowanych na pne.
Cesarzowa to luźna ekranizacja sztuki, w którą wpleciono nutę historyczną. Nikt nikomu nie wmawiał, że to film edukacyjny xD

Btw średniowiecze Chiny to nie kurniki!
https://goo.gl/images/9djAiQ
Nie śpię, bo gram w scrabble.

Awatar użytkownika
Cham Solo
nakręcony
Posty: 3028

Re: Propozyszyn

#19

Postautor: Cham Solo » 30 kwie 2017, 22:49

ale masz propozyszyn...

śniło mi się dzisiaj, że była wojna i jak przyjechali wrodzy żołnierze, to brałem udział w obronie takiej małej stacji kolejowej. znalazłem taką wielką torbę z granatami i najpierw tam broniłem, wiadomo... ale potem już zostały tylko takie małe grupki tych żołnierzy, a mnie się tak spodobało, że zdezerterowałem i w jakimś tam hotelu, czy czymś takim, wrzucałem te granaty ludziom do pokoi...
Magia Gwiezdnej Entropii.

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Propozyszyn

#20

Postautor: Suchy Wilk » 30 kwie 2017, 22:52

kingaagut pisze:W "Cesarzu i zabójcy" rownież kurników brak, a umundurowanie jest jednolite mimo, że mowimy tu o wydarzeniach datowanych na pne.
Cesarzowa to luźna ekranizacja sztuki, w którą wpleciono nutę historyczną. Nikt nikomu nie wmawiał, że to film edukacyjny xD

Btw średniowiecze Chiny to nie kurniki! https://goo.gl/images/9djAiQ

Ale nie takie kolorowe, o ile pamiętam - w czasach kiedy barwniki były cenne jak złoto. Dawno oglądałem, ale pierwszy film był chyba surowszy, bardziej przypominał rzeczywistość.

Ojtam, jeden większy kurnik. Mówię ci, że ten film to nacjonalistyczna propaganda sukcesu i wielkości - narodu, który pomimo liczebności zawsze dostawał bęcki od wszystkich wokół ;P
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika