Propozyszyn

Regulamin forum
AKTUALNE ZASADY KLUBU FILMOWEGO

1. Wyboru filmu dokonujemy spośród trzech propozycji wystawionych przez klubowicza, którego kolejność przysługuje w danym tygodniu.
2. Głosowanie na każdy kolejny seans kończy się w niedzielę o godz 22:00, opiniować i dyskutować o danym filmie można od momentu jego wytypowania, pod warunkiem nie zamieszczania spojlerów.
3. Każda z trojga propozycji powinna przynależeć do innego gatunku filmowego i być nakręcona w innej dekadzie.
4. Do zabawy może przyłączyć się każdy użytkownik forum. Wówczas, w chwili zgłoszenia chęci udziału w zabawie zostaje on ustalony jako kolejna osoba proponująca tytuły.
5. Klubowicz powinien upewnić się, że dostępność tytułów, które chce zaproponować nie ma charakteru wyłącznie życzeniowego.
6. Wstępny skład i kolejność klubowiczów zostaje ustalona podczas pierwszego głosowania, na podstawie kolejności użytkowników głosujących.

Obecna kolejność uczestników:
1. Popcio
2. Hornet
3. Heriotza
4. Suchy Wilk
5. Larisa
6. Kinga
7. MMagda

Jaki film do kielbaski z grilla

"Camille Claudell 1913"
2
33%
"Twin peaks ogniu krocz ze mna"
1
17%
"Cesarzowa"
3
50%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
kingaagut
wkręcony
Posty: 155

Re: Propozyszyn

#21

Postautor: kingaagut » 30 kwie 2017, 22:53

Cham Solo pisze:ale masz propozyszyn...

śniło mi się dzisiaj, że była wojna i jak przyjechali wrodzy żołnierze, to brałem udział w obronie takiej małej stacji kolejowej. znalazłem taką wielką torbę z granatami i najpierw tam broniłem, wiadomo... ale potem już zostały tylko takie małe grupki tych żołnierzy, a mnie się tak spodobało, że zdezerterowałem i w jakimś tam hotelu, czy czymś takim, wrzucałem te granaty ludziom do pokoi...



Czy ty przypadkiem nie cytujesz jednego z opowiadań Katedry??
Nie śpię, bo gram w scrabble.

Awatar użytkownika
Cham Solo
nakręcony
Posty: 3028

Re: Propozyszyn

#22

Postautor: Cham Solo » 30 kwie 2017, 22:55

nie, po prostu chciałem wam opowiedzieć co mi się śniło.
Magia Gwiezdnej Entropii.

Awatar użytkownika
kingaagut
wkręcony
Posty: 155

Re: Propozyszyn

#23

Postautor: kingaagut » 30 kwie 2017, 23:08

Cham Solo pisze:nie, po prostu chciałem wam opowiedzieć co mi się śniło.



Mnie ostatnio śniło się, że wybiłam zęba dziewuszce, z ktorą chodziłam do podstawówki. Z premedytacją. Satysfakcja wielka choć nie wiem dlaczego. Biedna niesymetrycznie wyglądała.

Przemoc we śnie to ponoć frustracja przelana z dnia codziennego.
Taki tam mechanizm odstresowujący wg naszych mózgów.
Nie śpię, bo gram w scrabble.

Awatar użytkownika
kingaagut
wkręcony
Posty: 155

Re: Propozyszyn

#24

Postautor: kingaagut » 30 kwie 2017, 23:10

Suchy Wilk pisze:
kingaagut pisze:W "Cesarzu i zabójcy" rownież kurników brak, a umundurowanie jest jednolite mimo, że mowimy tu o wydarzeniach datowanych na pne.
Cesarzowa to luźna ekranizacja sztuki, w którą wpleciono nutę historyczną. Nikt nikomu nie wmawiał, że to film edukacyjny xD

Btw średniowiecze Chiny to nie kurniki! https://goo.gl/images/9djAiQ

Ale nie takie kolorowe, o ile pamiętam - w czasach kiedy barwniki były cenne jak złoto. Dawno oglądałem, ale pierwszy film był chyba surowszy, bardziej przypominał rzeczywistość.

Ojtam, jeden większy kurnik. Mówię ci, że ten film to nacjonalistyczna propaganda sukcesu i wielkości - narodu, który pomimo liczebności zawsze dostawał bęcki od wszystkich wokół ;P



Toź to film o upadku moralnym, władzy i rozpadzie wartości rodzinnych. Dżizas.

Pewno, że surowszy zważywszy na to że akcję ulokowano z 1000 lat wczesniej.
Nie śpię, bo gram w scrabble.

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Propozyszyn

#25

Postautor: Suchy Wilk » 30 kwie 2017, 23:14

kingaagut pisze:Toź to film o upadku moralnym, władzy i rozpadzie wartości rodzinnych. Dżizas.

Pewno, że surowszy zważywszy na to że akcję ulokowano z 1000 lat wczesniej.

I właśnie po to te 2 godziny propagandy chińskiej wielkości. Dzizas.

Oraz zważywszy na innego reżysera i inne podejście.
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
kingaagut
wkręcony
Posty: 155

Re: Propozyszyn

#26

Postautor: kingaagut » 30 kwie 2017, 23:16

Suchy Wilk pisze:
kingaagut pisze:Toź to film o upadku moralnym, władzy i rozpadzie wartości rodzinnych. Dżizas.

Pewno, że surowszy zważywszy na to że akcję ulokowano z 1000 lat wczesniej.

I pewnie po to te 2 godziny propagandy chińskiej potęgi. Dzizas.

Oraz zważywszy na innego reżysera i inne podejście.



Co reżyser to inne podejście.
Żaden argument wilcza niecnoto.
Nie śpię, bo gram w scrabble.

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Propozyszyn

#27

Postautor: Suchy Wilk » 30 kwie 2017, 23:23

kingaagut pisze:Co reżyser to inne podejście.
Żaden argument wilcza niecnoto.

Bo to nie żaden argument - tylko wytłumaczenie dlaczego jeden jest w miarę, a drugi do dupy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Byłaś na Inne ostatnio? Porównują cię do Emki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
kingaagut
wkręcony
Posty: 155

Re: Propozyszyn

#28

Postautor: kingaagut » 30 kwie 2017, 23:26

Suchy Wilk pisze:
kingaagut pisze:Co reżyser to inne podejście.
Żaden argument wilcza niecnoto.

Bo to nie żaden argument - tylko wytłumaczenie dlaczego jeden jest w miarę, a drugi do dupy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Byłaś na Inne ostatnio? Porównują cię do Emki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Dobrze, dobrze. Wygra Cesarzowa to bedzie płacz.
He? Mnie?

Pokaż
Nie śpię, bo gram w scrabble.

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Propozyszyn

#29

Postautor: Suchy Wilk » 30 kwie 2017, 23:32

Trudno, powtórzę se chińskich ninjów. Film rozmach ma.

Po prostu wejdź na forum.
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
kingaagut
wkręcony
Posty: 155

Re: Propozyszyn

#30

Postautor: kingaagut » 30 kwie 2017, 23:39

Suchy Wilk pisze:Trudno, powtórzę se chińskich ninjów. Film rozmach ma.

Po prostu wejdź na forum.



Eeee takie cuś.

Nie dość, że dane osobowe w nicku to i morda w avatarze.

Livin' on the Edge a co!
Nie śpię, bo gram w scrabble.

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Propozyszyn

#31

Postautor: Suchy Wilk » 30 kwie 2017, 23:42

Musisz zmienić nazwisko, może się hajtnij, albo co...
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Cham Solo
nakręcony
Posty: 3028

Re: Propozyszyn

#32

Postautor: Cham Solo » 30 kwie 2017, 23:43

kingaagut pisze:
Cham Solo pisze:nie, po prostu chciałem wam opowiedzieć co mi się śniło.



Mnie ostatnio śniło się, że wybiłam zęba dziewuszce, z ktorą chodziłam do podstawówki. Z premedytacją. Satysfakcja wielka choć nie wiem dlaczego. Biedna niesymetrycznie wyglądała.

Przemoc we śnie to ponoć frustracja przelana z dnia codziennego.
Taki tam mechanizm odstresowujący wg naszych mózgów.


ja jak miałem jakieś 11-12 lat, to przywaliłem bryłą lodu jednemu młodszemu dzieciakowi z klatki obok i potem miał takie jakby wgniecenie w czaszce. a jakieś dwa lata temu go widziałem na mieście i dziś to taki wielki, napakowany koks. dobrze, że sobie wtedy tego nie przypomniał :D


nie wiem, dla mnie miało to podejrzanie zabawny wydźwięk. z drugiej strony, zawsze mówiłem, że nie nadaję się do tego dorosłego życia, z obowiązkami, chodzeniem do roboty itd... więc może faktycznie tak to zwyczajnie odreagowuję.
Magia Gwiezdnej Entropii.

Awatar użytkownika
Cham Solo
nakręcony
Posty: 3028

Re: Propozyszyn

#33

Postautor: Cham Solo » 30 kwie 2017, 23:48

Po prostu wejdź na forum.


naprawdę smutno się tam zaczyna robić.
Magia Gwiezdnej Entropii.

Awatar użytkownika
kingaagut
wkręcony
Posty: 155

Re: Propozyszyn

#34

Postautor: kingaagut » 30 kwie 2017, 23:54

Suchy Wilk pisze:Musisz zmienić nazwisko, może się hajtnij, albo co... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Hmmm no comment!
Nie śpię, bo gram w scrabble.

Awatar użytkownika
kingaagut
wkręcony
Posty: 155

Re: Propozyszyn

#35

Postautor: kingaagut » 30 kwie 2017, 23:58

Cham Solo pisze:
kingaagut pisze:
Cham Solo pisze:nie, po prostu chciałem wam opowiedzieć co mi się śniło.



Mnie ostatnio śniło się, że wybiłam zęba dziewuszce, z ktorą chodziłam do podstawówki. Z premedytacją. Satysfakcja wielka choć nie wiem dlaczego. Biedna niesymetrycznie wyglądała.

Przemoc we śnie to ponoć frustracja przelana z dnia codziennego.
Taki tam mechanizm odstresowujący wg naszych mózgów.


ja jak miałem jakieś 11-12 lat, to przywaliłem bryłą lodu jednemu młodszemu dzieciakowi z klatki obok i potem miał takie jakby wgniecenie w czaszce. a jakieś dwa lata temu go widziałem na mieście i dziś to taki wielki, napakowany koks. dobrze, że sobie wtedy tego nie przypomniał :D


nie wiem, dla mnie miało to podejrzanie zabawny wydźwięk. z drugiej strony, zawsze mówiłem, że nie nadaję się do tego dorosłego życia, z obowiązkami, chodzeniem do roboty itd... więc może faktycznie tak to zwyczajnie odreagowuję.



Zabawne, że wiekszość facetów, z którymi miałam styczność skrycie marzyło o powrocie do beztroskiego zdzierania kolan i łażenia po drzewach.
Nie śpię, bo gram w scrabble.

Awatar użytkownika
Cham Solo
nakręcony
Posty: 3028

Re: Propozyszyn

#36

Postautor: Cham Solo » 01 maja 2017, 11:52

no ja to marzę nawet nieskrycie ;)

ale po mojemu to logiczne. jeśli nie jest się bogatym człowiekiem, to zderzenie z rzeczywistością i zaakceptowanie tego, że już coraz więcej musisz, a coraz mniej możesz jest generalnie ciężkie. poczyniłem ostatnio takie obliczenia:

doba ma 24 godziny.
część z tego musisz spać. powiedzmy, że 6 godzin. to ponoć mało, ale przyjmijmy, że przeciętny człowiek tyle właśnie średnio śpi.
kolejne 8 godzin przeciętny człowiek zarabia na chleb.
droga do pracy. powiedzmy, że większość ludzi zmieści się w godzinę w obie strony.
jakieś zakupy i sprawy, które musisz załatwić na mieście - no niech będzie godzina.
wszystko to, co musisz zrobić w domu - sprzątanie, pranie, gotowanie, prysznic, jedzenie itd... tu najtrudniej określić jakąś średnią, ale bezpiecznie rozciągnijmy to na jakieś dwie godziny.
i nagle okazuje się, że do swobodnego rozdysponowania zostaje 6 godzin. sześć. z dwudziestu czterech. przecież jak to sobie uświadomić, to to jest jakiś horror...
Magia Gwiezdnej Entropii.

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Propozyszyn

#37

Postautor: Suchy Wilk » 01 maja 2017, 13:24

^ genialne, mało kto na to wpada. Tak właśnie żyją ludzie pracy najemnej, pozbawieni własnej bazy ekonomicznej (własności).

6 godzin (w istocie nawet mniej) w dni pracujące,
ale zapominasz, że ponadto całe soboty, niedziele i święta, urlopy, choroby i różne okresy bez pracy.

Np. dzisiaj masz wolne - bo to święto Beltane i rocznica powstania Illuminatów (co zgrabnie przykryto nieprawdziwą rocznicą ruchawek klasy robotniczej). Za 2 dni będziesz miał kolejne wolne - tylko dlatego, że kierowani przez tychże solenizantów masoni uchwalili jakąś głupią konstytucję na zadupiu Europy.
Zatem wcale nie jest ci tak źle w lewackim świecie - jak na najemnego niewolnika. Na razie ;P
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: Propozyszyn

#38

Postautor: Heriotza » 01 maja 2017, 19:41

Bardzo dziwna Claudell, strasznie długie sceny w szpitalu, moim zdaniem zupełnie niepotrzebne. Zatem głos na Cesarzową.
Kuna sogobi kuna yana wakara.

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Propozyszyn

#39

Postautor: Larisa » 01 maja 2017, 20:09

a ja nie za bardzo mam ochotę na film kostiumowy
czy to o tę Cesarzową chodzi http://www.filmweb.pl/Cesarzowa , bo Tutti pisała o 3-godzinnej, a takiej nie widzę

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Propozyszyn

#40

Postautor: Suchy Wilk » 01 maja 2017, 20:32

Ta, zdaje się że kiedyś była dłuższa wersja, ale teraz na cda widzę tylko niecałe 2 godziny w 2 częściach.
A właściwie to widzę tylko drugą część, jest gdzieś pierwsza?

Ja tak jojczę, jojczę, ale w sumie można obejrzeć, film jest bardzo widowiskowy i wielu może się nawet spodobać. A Kinia ma rację, że trochę dramatu też jest.
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika