Klątwa złotego kwiatu

Regulamin forum
AKTUALNE ZASADY KLUBU FILMOWEGO

1. Wyboru filmu dokonujemy spośród trzech propozycji wystawionych przez klubowicza, którego kolejność przysługuje w danym tygodniu.
2. Głosowanie na każdy kolejny seans kończy się w niedzielę o godz 22:00, opiniować i dyskutować o danym filmie można od momentu jego wytypowania, pod warunkiem nie zamieszczania spojlerów.
3. Każda z trojga propozycji powinna przynależeć do innego gatunku filmowego i być nakręcona w innej dekadzie.
4. Do zabawy może przyłączyć się każdy użytkownik forum. Wówczas, w chwili zgłoszenia chęci udziału w zabawie zostaje on ustalony jako kolejna osoba proponująca tytuły.
5. Klubowicz powinien upewnić się, że dostępność tytułów, które chce zaproponować nie ma charakteru wyłącznie życzeniowego.
6. Wstępny skład i kolejność klubowiczów zostaje ustalona podczas pierwszego głosowania, na podstawie kolejności użytkowników głosujących.

Obecna kolejność uczestników:
1. Popcio
2. Hornet
3. Heriotza
4. Suchy Wilk
5. Larisa
6. Kinga
7. MMagda
Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Klątwa złotego kwiatu

#1

Postautor: Tutti » 02 maja 2017, 16:33

Tak w ogole.

Wybitny film, sen chinskiego producenta sztucznych chryzantem.
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#2

Postautor: Larisa » 02 maja 2017, 17:21

chyba jeszcze nie można spoilerowć, ale co nieco na zachętę i zniechęcenie ;)

nierówny film
w pierwszych scenach się cieszyłam, że będzie 10-9. Już miałam opitolić Wilka, że tak krytykował. Napięcie, gra aktorów, scenografia, zdjęcia, kamera, kolorystyka - cała wizualizacja - Mistrzostwo. Nawet jak po raz pierwszy pojawili się wojownicy niczym pająki z podłogi to aż przeszedł mnie dreszcz. Niestety w połowie filmu totalny spadek i to nie tylko przez komiczne walki ala ninja, ale coś zaszwankowało w fabule, a może w sposobie jej przedstawienia. Zrobiła się bajka o złej macosze. Brało tylko żeby miała zatrute jabłko. Może sama końcówka trochę podniosła film znowu do góry, ale już nie na poziom pierwszego wrażenia.

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Klątwa złotego kwiatu

#3

Postautor: Tutti » 02 maja 2017, 17:30

:\/ o zlej macosze ? ? Ogladalysmy ten sam film ?
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#4

Postautor: Larisa » 02 maja 2017, 17:32

nie wiem Tutti. jeśli twój był 3-godzinny to mogły być dwa różne filmy ;)

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Klątwa złotego kwiatu

#5

Postautor: Tutti » 02 maja 2017, 17:33

Przeciez to byla tragiczna walka zgnebionej cesarzowej..
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#6

Postautor: Larisa » 02 maja 2017, 17:37

z pewności charakter i motywacje miała głębokie, bardziej chodzi mi o to, że w drugiej połowie, w sposobie przedstawienia historii (poza sama końcówką, od trzeciego syna) zrobiło się coś sztampowego. Nie umiem tego określić (i nie chcę też zdradzać fabuły) , ale po pierwszych kilkudziesięciu minutach zachwytu film z lekka żenował.

ps. jutro wolne, może inni obejrzą dziś wieczorem albo jutro.
naprawdę mam problem z oceną, tą punktową.

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Klątwa złotego kwiatu

#7

Postautor: Tutti » 02 maja 2017, 17:41

Jej.. Mam zupelnie inne odczucia.
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#8

Postautor: Larisa » 02 maja 2017, 17:44

jakie?

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Klątwa złotego kwiatu

#9

Postautor: Tutti » 02 maja 2017, 17:52

Gra Gong Li jest cudowna, czuje sie jej szalenstwo na wlasnej skorze. Niemoc zamknieta w chińskim zlotym puzderku.. Jedyne co miala to instrumenty: igle i zlota nic, ktorymi wyszywala sobie wolnosc.. Do stracenia zmyslow, bez szans na powodzenie... Ilez razy sie tak oszukujemy robiac cos ponad, siegajac po pragnienie poza naszym zasiegiem, wybijajac sie glowa nad chmury.
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#10

Postautor: Larisa » 02 maja 2017, 18:02

Tutti, chyba niezupełnie "bez szans na powodzenie". Miała nadzieję, że wygra inaczej nie podejmowałaby się tej żmudnej pracy. Zresztą, sama własnoręcznie nie wykonała haftów dla całej armii. Z tego co pamiętam zamówiła gdzieś (u krawca?). Co do gry aktorskiej, pełna zgoda, jest znakomita i to nie tylko samej cesarzowej, ale też i cesarza. Synowie również wypadają dobrze. Jakbym miała wybrać jedną najlepiej odegraną postać to raczej wybrałabym cesarza. Niby taka dobrotliwa okrągła buźka, ale aż mnie mroziła jego stanowczość.

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Klątwa złotego kwiatu

#11

Postautor: Tutti » 02 maja 2017, 18:08

Nie mialas wrazenia, kiedy juz skonczylas ogladac, ze to wszystko faktycznie bylo na marne ? W sumie cala historia ludzka na tym pedzi xD Ewa zerwala jablko z taka sama determinacja
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#12

Postautor: Larisa » 02 maja 2017, 18:13

Bo było na marne. Ponoć w wojnie są tylko przegrani. A jeśli spojrzeć filozoficzne na życie człowieka, to i jego ziemski byt, jakby się nie trudził zmierza do starości i smutnego końca.

a nauka z filmu płynie, żeby nie mieć pomieszanego jin i jang, bo jeszcze przyjdzie komuś bliskiemu pomysł, żeby nas leczyć :lol:
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 18:16 przez Larisa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Klątwa złotego kwiatu

#13

Postautor: Tutti » 02 maja 2017, 18:14

Jej
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Klątwa złotego kwiatu

#14

Postautor: Tutti » 02 maja 2017, 18:34

Dzieki temu tematowi dostalam znak z nieba ze sie stad nie wyrwe xDxDxDxD


Larka ja mam dobrze wymieszane moge leczyc xD
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#15

Postautor: Larisa » 02 maja 2017, 19:27

nie wiem, czy gratulować ;)

O jak ładnie mnie nazwałaś. To możesz leczyć, byleby nie herbatką z czarnym grzybem ;)

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Klątwa złotego kwiatu

#16

Postautor: Tutti » 02 maja 2017, 20:29

Larka ? Prawie jak Klara.
Tak, moja mama wpadla i wyciaga z torebki igle oraz nici i mowi " zaopatrzylam cie w akcesoria do szycia".

Cale zycie mi stanelo przed oczami i moja glowa napelnila sie wiedza.
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#17

Postautor: Larisa » 02 maja 2017, 20:44

:D nie wiem co to ma oznaczać, ale nie wykluczone, że będziesz wyszywać chryzantemy

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Klątwa złotego kwiatu

#18

Postautor: Suchy Wilk » 02 maja 2017, 21:15

Larisa pisze:Już miałam opitolić Wilka, że tak krytykował.

Zasada nr 1. - Nigdy nie wątpić w gust filmowy Wilka. Jak wiadomo jest najlepszy.

A po drugie - Najlepszy chiński reżyser, twórca najgenialniejszego chińskiego filmu nie mógł tego tak po prostu całkiem spitolić. Niestety, oprócz szekspirowskiego dramatu był zmuszony wtrynić jeszcze elementy przygodowe w stylu chińskim i propagandę odwiecznej wspaniałości kraju. No i wyszło, jak wyszło.
Więcej może napiszę jak obejrzę, bo jednak widziałem to już ładne 9 lat temu.

Grunt, że już wiecie co to "święto chryzantem" ;P
Występuje w jeszcze jednym chińskim filmie, też z Li Gong, ale tam wyglądało jakby trochę bardziej naturalnie https://www.youtube.com/watch?v=QCLfd6LURh0
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Klątwa złotego kwiatu

#19

Postautor: Larisa » 02 maja 2017, 21:30

Suchy Wilk pisze:
Zasada nr 1. - Nigdy nie wątpić w gust filmowy Wilka. Jak wiadomo jest zawsze najlepszy.


zasada nr 1. - phi
obejrzyj - stara twoja ocena to 5 (jakbyś nie pamiętał :mrgreen:). Ja mam mieszane odczucia. Za pierwszą połowę 9, za drugą 5-6. Przez taką mieszankę i chęć zadowolenia każdego widza, reżyserzy powinni dostawać przydomek "Sweet" ;)
ładna aktorka, zresztą wszystkie trzy ładne i o dziwo role męskie pod względem urody też wypadają ciekawie.

Awatar użytkownika
Tutti
nakręcony
Posty: 2355

Re: Klątwa złotego kwiatu

#20

Postautor: Tutti » 02 maja 2017, 22:02

Co w nich ladnego xd to chinki.
"Daj jej pan spokój... to dziwna kobieta."


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika