"Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

Regulamin forum
AKTUALNE ZASADY KLUBU FILMOWEGO

1. Wyboru filmu dokonujemy spośród trzech propozycji wystawionych przez klubowicza, którego kolejność przysługuje w danym tygodniu.
2. Głosowanie na każdy kolejny seans kończy się w niedzielę o godz 22:00, opiniować i dyskutować o danym filmie można od momentu jego wytypowania, pod warunkiem nie zamieszczania spojlerów.
3. Każda z trojga propozycji powinna przynależeć do innego gatunku filmowego i być nakręcona w innej dekadzie.
4. Do zabawy może przyłączyć się każdy użytkownik forum. Wówczas, w chwili zgłoszenia chęci udziału w zabawie zostaje on ustalony jako kolejna osoba proponująca tytuły.
5. Klubowicz powinien upewnić się, że dostępność tytułów, które chce zaproponować nie ma charakteru wyłącznie życzeniowego.
6. Wstępny skład i kolejność klubowiczów zostaje ustalona podczas pierwszego głosowania, na podstawie kolejności użytkowników głosujących.

Obecna kolejność uczestników:
1. Popcio
2. Hornet
3. Heriotza
4. Suchy Wilk
5. Larisa
6. Kinga
7. MMagda
Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#21

Postautor: Larisa » 30 paź 2017, 11:54

Suchy Wilk pisze:A propos, kto dzisiaj proponuje filmy, nie ty aby?


Mam aż 7 propozycji. I jako, że ostatnio tylko my oglądamy, to może powinnam wprost spytać Ciebie - Co wybierasz ? :lol:

1. "Jeszcze dalej niż północ" - http://www.filmweb.pl/film/Jeszcze+dale ... 008-453743 przesympatyczna, ciepła, mądra komedyjka francuska. Pozytywnie nastraja do świata i ludzi.
2. "Nieracjonalny mężczyzna" - http://www.filmweb.pl/film/Nieracjonaln ... 015-716514 też komedia z elementami dramatu. Nie widziałam, ale dylematy profesora filozofii w wykonaniu Phoenixa do tego w towarzystwie uroczej Stone mogą być i zabawne i refleksyjne.
3. "Nocny portier" - przerażający, z tego co pamiętam, ale świetny. Opis tutaj http://www.filmweb.pl/film/Nocny+portier-1974-35200 do tego b.dobra kreacja Dirka Bogarde.
4. "Sugar Man" - http://www.filmweb.pl/film/Sugar+Man-2012-644473 podobno rewelacyjna biografia o zaginionym bez wieści muzyku. I tak kiedyś go obejrzę ;)
5. "Black Black Mirror" S03E01 - nie muszę rekomendować. Jak ktoś nie widział szczęka opada.
6. "Yes Saint Lauren i jego szkice" - dokument o ...wiadomo kim. Chyba nic o nim nie wiemy, a ja np. mam jego perfumy.
7. "Toksyczne ubrania" - dokument o materiałach z jakich szyte są nasze ubrania i ich ewentualnej szkodliwości dla zdrowia. Może się przydać przed nadchodzącymi wyprzedażami ;)

ps. Widziałam 1, 3, 5. Ale nie stanowi to dla mnie problemu. Akurat te filmy obejrzę z przyjemnością po raz drugi.

Awatar użytkownika
Hornet
zakręcony
Posty: 469

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#22

Postautor: Hornet » 30 paź 2017, 12:24

Rozumiem, że jakiegoś osobnego głosowania nie będzie, więc mój głos na:
http://www.filmweb.pl/film/Yves+Saint+L ... 017-792501
Amicum proba, probatum ama

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#23

Postautor: Suchy Wilk » 30 paź 2017, 20:17

Larisa pisze:
Suchy Wilk pisze:Wajda wyrósł w tradycji romantycznej, przez całą karierę z niej korzystał lub z nią polemizował, więc akurat to bez wątpienia wiedział.

BTW, musimy jeszcze kiedyś obejrzeć "Lotną" - tam już mamy od cholery symboliki.


"Lotna" to znowu Wajda i Lipman (autor zdjęć) co w Kanale. Jak na klasykę przystało pewnie warta obejrzenia i byłoby o czym roprawiać ;) Ale poczekajmy na Liseła, to film wojenny. Nie możemy dopuścić, żeby mu przepadł :mrgreen:


Oj tak, piękne zdjęcia. Wrzuciłbym ci fajny kadr, ale robi spoilera. To wrzucę tylko taki:

Obrazek



Nie, chyba musisz zrobić normalne głosowanie - wrzucić ankietę. Najwyżej daj więcej niż trzy sztuki, Popek posarka, ale cię nie zabije :mrgreen:

'Black Mirror' sezonu 3 nie oglądałem, o czym ten odcinek?
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Liseł
nakręcony
Posty: 4573

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#24

Postautor: Liseł » 30 paź 2017, 20:30

Larisa pisze:
Suchy Wilk pisze:Wajda wyrósł w tradycji romantycznej, przez całą karierę z niej korzystał lub z nią polemizował, więc akurat to bez wątpienia wiedział.

BTW, musimy jeszcze kiedyś obejrzeć "Lotną" - tam już mamy od cholery symboliki.


"Lotna" to znowu Wajda i Lipman (autor zdjęć) co w Kanale. Jak na klasykę przystało pewnie warta obejrzenia i byłoby o czym roprawiać ;) Ale poczekajmy na Liseła, to film wojenny. Nie możemy dopuścić, żeby mu przepadł :mrgreen:

Nie oglądałem lotnej ale ten film już na starcie ma u mnie minusa, wilk wie o co chodzi, zresztą Wajda też ma za ten film.
Knurzy jeździec

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#25

Postautor: Larisa » 30 paź 2017, 20:39

Suchy Wilk pisze:Oj tak, piękne zdjęcia. Wrzuciłbym ci fajny kadr, ale robi spoilera.

Nie, chyba musisz zrobić normalne głosowanie - wrzucić ankietę. Najwyżej daj więcej niż trzy sztuki, Popek posarka, ale cię nie zabije :mrgreen:
'Black Mirror' sezonu 3 nie oglądałem, o czym ten odcinek?


Zdjęcie ślicznie wystudiowane. Aż żal, że większość starych filmów dostępna jest w słabej jakości.

Spróbuję zrobić ankietę. Pomyślałam, że skoro największe szanse są na to, że Ty obejrzysz, to pomożesz mi zawęzić program ;) No, ale nic. Moja dola 8-)
Ten odcinek jest o zbieraniu punktów, coś w stylu dzisiejszych lajków tylko, że w realu i na każdym kroku. Punkty stanowią potem coś w rodzaju waluty za którą można kupić np. dom.

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#26

Postautor: Larisa » 30 paź 2017, 20:40

Hornet pisze:Rozumiem, że jakiegoś osobnego głosowania nie będzie, więc mój głos na:
http://www.filmweb.pl/film/Yves+Saint+L ... 017-792501


Zrobię ankietę, jak mi się uda. Dzięki za głos :)

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#27

Postautor: Larisa » 30 paź 2017, 20:41

Liseł pisze:
Larisa pisze:
Suchy Wilk pisze:
Nie oglądałem lotnej ale ten film już na starcie ma u mnie minusa, wilk wie o co chodzi, zresztą Wajda też ma za ten film.


Wygląda na to, że będzie musiał poczekać na swoja kolej :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hornet
zakręcony
Posty: 469

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#28

Postautor: Hornet » 30 paź 2017, 21:02

Larisa pisze:Zrobię ankietę, jak mi się uda. Dzięki za głos :)

Widziałem. Nie wiem teraz, czy nie zmienię głosu. :P
Amicum proba, probatum ama

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#29

Postautor: Larisa » 30 paź 2017, 21:03

Hornet pisze:
Larisa pisze:Zrobię ankietę, jak mi się uda. Dzięki za głos :)

Widziałem. Nie wiem teraz, czy nie zmienię głosu. :P


Możesz zmienić. Tamto to były przedwybory ;)

Awatar użytkownika
Hornet
zakręcony
Posty: 469

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#30

Postautor: Hornet » 30 paź 2017, 21:05

Larisa pisze:Możesz zmienić. Tamto to były przedwybory ;)

Muszę oblukać Black Mirror, bo i tak miałem w planach obejrzeć, ale ten o YSL też może być niezły.
Amicum proba, probatum ama

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#31

Postautor: Larisa » 30 paź 2017, 21:08

Hornet pisze:
Larisa pisze:Możesz zmienić. Tamto to były przedwybory ;)

Muszę oblukać Black Mirror, bo i tak miałem w planach obejrzeć, ale ten o YSL też może być niezły.


A wiesz jaki jaki jest plus moich propozycji? Filmy są krótkie :D

Awatar użytkownika
Hornet
zakręcony
Posty: 469

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#32

Postautor: Hornet » 30 paź 2017, 21:10

Larisa pisze:A wiesz jaki jaki jest plus moich propozycji? Filmy są krótkie :D

:D
Amicum proba, probatum ama

Awatar użytkownika
Rara_Avis
nakręcony
Posty: 3637

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#33

Postautor: Rara_Avis » 03 lis 2017, 20:15

ciężki film na jesienne,krótkie dni...zmęczyłam się fizycznie dolą człowieka,nie było jak-pomysleć o bohaterach...

jeszcze kilka takich wyborów,a zapadnę na depresję!
venus in fire, mars in fire ... romantic fire, fiery desires

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#34

Postautor: Heriotza » 04 lis 2017, 19:34

Obejrzałam pół godziny i nie ma żadnego kanału. Za to da się zauważyć, że psychopatycznie się odnoszą do swoich ran: "zawiało mnie"- rana głowy, "drobiazg" na amputację, "nic mi nie jest" na postrzał w pierś.
Kuna sogobi kuna yana wakara.

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#35

Postautor: Suchy Wilk » 04 lis 2017, 20:52

Jednak żyjesz.

Będzie.
To dawni Warszawiacy - twarde ludzie :mrgreen:
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#36

Postautor: Heriotza » 04 lis 2017, 21:08

Postrzeleńcy.
Kuna sogobi kuna yana wakara.

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#37

Postautor: Heriotza » 11 lis 2017, 11:52

Tak złego zdania o powstańcach chyba nawet wrogowie nie mają. Zawadiacka gównarzeria porywa się z motyką na słońce, a cały wysiłek zostaje utopiony w kloace.
Kuna sogobi kuna yana wakara.

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#38

Postautor: Suchy Wilk » 11 lis 2017, 13:04

Heriotza pisze:Tak złego zdania o powstańcach chyba nawet wrogowie nie mają. Zawadiacka gównarzeria porywa się z motyką na słońce, a cały wysiłek zostaje utopiony w kloace.

Bo dokładnie tak się stało.
Tyle że nie z winy gówniarzerii.

Ta inteligencka, patriotyczna gówniarzeria była najlepszym, co Polska miała, o pokoleniu Baczyńskiego pisano przecież, że "strzelaliśmy do wroga z diamentów". A do dziś się mówi, że "najlepsi Polacy / prawdziwi Warszawiacy, to na wojnie wyginęli".
To co zostało po tej wojnie i poprzednich 3 wiekach nieszczęść, to jest już któryś sort (plus 7ydoubecja, która powróciła ze wschodu na czołgach) - który potrafi tylko albo łykać niemiecką propagandę, albo do odnowy kraju wybrać taki PiS, bo już nic lepszego po prostu nie ma.
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: "Kanał" (1957) - albo, kto oglądał, "Piękność dnia" (1967)

#39

Postautor: Heriotza » 11 lis 2017, 14:23

W tym filmie nie ma diamentów. Są głupie dzieciaki i młodzież, która traktuje wojnę jak romantyczną zabawę. Nawet Zadra jest głupcem, który choć honorowy, nie potrafi wyprowadzić swoich ludzi na powierzchnię, bo zaufał nieodpowiedzialnemu, oszukańczemu zastępcy.
Kuna sogobi kuna yana wakara.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika