Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

Regulamin forum
AKTUALNE ZASADY KLUBU FILMOWEGO

1. Wyboru filmu dokonujemy spośród trzech propozycji wystawionych przez klubowicza, którego kolejność przysługuje w danym tygodniu.
2. Głosowanie na każdy kolejny seans kończy się w niedzielę o godz 22:00, opiniować i dyskutować o danym filmie można od momentu jego wytypowania, pod warunkiem nie zamieszczania spojlerów.
3. Każda z trojga propozycji powinna przynależeć do innego gatunku filmowego i być nakręcona w innej dekadzie.
4. Do zabawy może przyłączyć się każdy użytkownik forum. Wówczas, w chwili zgłoszenia chęci udziału w zabawie zostaje on ustalony jako kolejna osoba proponująca tytuły.
5. Klubowicz powinien upewnić się, że dostępność tytułów, które chce zaproponować nie ma charakteru wyłącznie życzeniowego.
6. Wstępny skład i kolejność klubowiczów zostaje ustalona podczas pierwszego głosowania, na podstawie kolejności użytkowników głosujących.

Obecna kolejność uczestników:
1. Popcio
2. Hornet
3. Heriotza
4. Suchy Wilk
5. Larisa
6. Kinga
7. MMagda

wybór filmów:

Czarne Lustro S03E03 http://www.filmweb.pl/serial/Czarne+lus ... des#sezon3
3
60%
Yves Saint Laurent i jego szkice http://www.filmweb.pl/film/Yves+Saint+L ... 017-792501
1
20%
Nieracjonalny mężczyzna http://www.filmweb.pl/film/Nieracjonaln ... 015-716514
1
20%
 
Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
Liseł
nakręcony
Posty: 4577

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#41

Postautor: Liseł » 08 lis 2017, 04:51

Myślę że tutaj rację ma popeye, jak się zmienia zasady raz to potem będzie się to częściej dziać, tak jest zawsze.
Knurzy jeździec

Awatar użytkownika
Vesper Lynd
nakręcony
Posty: 4494

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#42

Postautor: Vesper Lynd » 08 lis 2017, 07:08

Te reguły były skostniałe od samego początku, nic dziwnego, że macie ich dosyć. Każdy powinien proponować trzy filmy jakie chce, obojętnie jakich dekad i gatunków i byłby spokój.
właśnie rozpoczyna się Wielkie Wymieranie, a świadomość tego jest ZEROWA.

Awatar użytkownika
Liseł
nakręcony
Posty: 4577

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#43

Postautor: Liseł » 08 lis 2017, 13:15

Vesper Lynd pisze:Te reguły były skostniałe od samego początku, nic dziwnego, że macie ich dosyć. Każdy powinien proponować trzy filmy jakie chce, obojętnie jakich dekad i gatunków i byłby spokój.

Np. Po trzy komedie romantyczne lub melodramaty.
Albo trzy filmy z lat 40stych.
Knurzy jeździec

Awatar użytkownika
Vesper Lynd
nakręcony
Posty: 4494

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#44

Postautor: Vesper Lynd » 08 lis 2017, 15:41

Tak? I kto konkretnie zaproponowałby trzy komedie romantyczne, trzy melodramaty czy trzy filmy z lat 40-tych?
Bo ja nie widzę na tym forum debili, tylko ludzi ogarniętych, którym nie trzeba narzucać sztywnych reguł, bo inaczej wrzucą trzy komedie romantyczne itd.
właśnie rozpoczyna się Wielkie Wymieranie, a świadomość tego jest ZEROWA.

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#45

Postautor: Heriotza » 08 lis 2017, 17:27

To są przystępne zasady. Jest mnóstwo dobrych filmów, nawet z lat 40-tych, które warto obejrzeć i o których warto podyskutować. Wadą Klubu jest niska frekwencja.
Kuna sogobi kuna yana wakara.

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5820

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#46

Postautor: Popcio » 08 lis 2017, 17:28

dla mnie zasada trzech różnych dekad i gatunków jest niezbędna i właśnie ze względu na nią brałem udział w zabawie.
a) gwarantuje ona jakieś tam minimum przyłożenia się osoby proponującej do wyboru propozycji.
b) wstępnie eliminuje sytuację, że komuś strzeli do bańki wrzucić dajmy na to 3 filmy z 2017 roku, które ledwo co do kin weszły - a później uczestnicy zabawy muszą oglądać jakieś pocięte ruskie screenery z resztkami kantońskich napisów.
c) czasem mam fazę na starsze kino, a czasem na nowsze i nawet jeżeli wynik głosowania skaże mnie na oglądanie tego, na co nie miałem akurat nastroju, to chcę mieć świadomość, że to właśnie skutek głosowania, a nie fobii proponującego do kina starszego niż kilka lat.

tyle
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022

Awatar użytkownika
Liseł
nakręcony
Posty: 4577

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#47

Postautor: Liseł » 08 lis 2017, 18:34

Vesper Lynd pisze:Tak? I kto konkretnie zaproponowałby trzy komedie romantyczne, trzy melodramaty czy trzy filmy z lat 40-tych?
Bo ja nie widzę na tym forum debili, tylko ludzi ogarniętych, którym nie trzeba narzucać sztywnych reguł, bo inaczej wrzucą trzy komedie romantyczne itd.

Celowo przejaskrawiłem ale sytuację gdzie pojawiły by się same starocie albo dajmy na to trzy filmy zbliżone gatunkowo miały by miejsce, a sam fakt obecnego naginania tych zasad jest najlepszym na to dowodem. Te zasady są gwarantem mniejszej lub większej różnorodności.
Knurzy jeździec

Awatar użytkownika
Cham Solo
nakręcony
Posty: 3028

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#48

Postautor: Cham Solo » 08 lis 2017, 21:59

hu hu, a cóż to za sprzeczki wśród zgodnych, trzymających się w kółeczku za rączki, klubowiczów? w sumie aż dziwne, że nawet Suchy z tą swoją mentalnością urzędasa-służbisty załapał, że te zasady były z deka niepoważne, a Popek nie...
Magia Gwiezdnej Entropii.

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5820

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#49

Postautor: Popcio » 09 lis 2017, 05:11

wiadomo, że zabawa bez zasad jest z dziesięć deka poważniejsza.
przedstawiłem swoje zdanie, uzasadniłem, a że nie czytasz albo łapiesz, to już nie mój ból.
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022

Awatar użytkownika
Vesper Lynd
nakręcony
Posty: 4494

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#50

Postautor: Vesper Lynd » 09 lis 2017, 06:58

Jeśli już nawet Larii ma ochotę pociąć się na myśl o obejrzeniu starego filmu, to znaczy, że coś wam mocno nie wyszło z tą różnorodnością rzekomo wymuszaną przez zasady.
właśnie rozpoczyna się Wielkie Wymieranie, a świadomość tego jest ZEROWA.

Awatar użytkownika
Pingwinka
nakręcony
Posty: 1554

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#51

Postautor: Pingwinka » 09 lis 2017, 17:06

Suchy Wilk pisze:
BTW, dzisiaj okrągła rocznica urodzin Cybulskiego, gdyby 50 lat temu wielki ów człowiek nie wpadł po pijaku pod pociąg, skończyłby właśnie równo 90 lat. .


wątpię żeby jego wątroba żyła tak długo. prędzej czy później by skończył w mniej lub bardziej pijackich okolicznościach.

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5820

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#52

Postautor: Popcio » 09 lis 2017, 18:19

Vesper Lynd pisze:Jeśli już nawet Larii ma ochotę pociąć się na myśl o obejrzeniu starego filmu, to znaczy, że coś wam mocno nie wyszło z tą różnorodnością rzekomo wymuszaną przez zasady.


jakiego starego? zawsze można było wystawić propozycje z trzech ostatnich dekad. serio, nie jestem w stanie zaakceptować wydziwiania, że lata 90, to prehistoria kina, z filmami, których dzisiaj już nie idzie oglądać.
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022

Awatar użytkownika
Cham Solo
nakręcony
Posty: 3028

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#53

Postautor: Cham Solo » 09 lis 2017, 20:37

Popcio pisze:wiadomo, że zabawa bez zasad jest z dziesięć deka poważniejsza.
przedstawiłem swoje zdanie, uzasadniłem, a że nie czytasz albo łapiesz, to już nie mój ból.


dlatego nikt nie mówi o zabawie bez ŻADNYCH zasad. Vesper ci napisała jak to powinno wyglądać.

no niby coś tam uzasadniłeś, tylko, że te argumenty też są dosyć dziwne:

"wstępnie eliminuje sytuację, że komuś strzeli do bańki wrzucić dajmy na to 3 filmy z 2017 roku, które ledwo co do kin weszły - a później uczestnicy zabawy muszą oglądać jakieś pocięte ruskie screenery z resztkami kantońskich napisów."

no weź... akurat jedną z zalet niewielkiego grona forumowiczów jest to, że nie masz tu Thierrychcośtam, Rolników i innych przygłupich planktonów z filmwebu, co raczej minimalizuje ryzyko tego typu sytuacji do blisko zera. w zasadzie widzę tylko jedną osobę, która mogłaby pomyśleć, że to dobry pomysł, ale ona jest zwykle zajęta spamowaniem zdjęć dwunastolatek w tematach, do których i tak nikt nie zagląda...
Magia Gwiezdnej Entropii.

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5820

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#54

Postautor: Popcio » 10 lis 2017, 05:35

to byś się zdziwił. w poprzedniej edycji chyba nawet dwa razy kasowałem ankietę z propozycjami, których jeszcze nie szło obejrzeć w necie w przyzwoitej kopii. nieświadomość tego, że premiera dvd/br nie pokrywa się z tą kinową nie jest akurat wynikiem idiotyzmu, więc nawet próby porównań tutejszych userów do wspomnianego bezwartościowego tępego planktonu są bez sensu.
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022

Awatar użytkownika
Vesper Lynd
nakręcony
Posty: 4494

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#55

Postautor: Vesper Lynd » 10 lis 2017, 06:29

W każdej dekadzie są filmy oglądalne, z "Palaczem zwłok" się udało. Ale szlagry typu "Kanał" czy filmy o wesołych staruszkach, to już można sobie samemu obejrzeć, a proponować filmy, które więcej użytkowników będzie chętna obejrzeć.
właśnie rozpoczyna się Wielkie Wymieranie, a świadomość tego jest ZEROWA.

Awatar użytkownika
Popcio
nakręcony
Posty: 5820

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#56

Postautor: Popcio » 10 lis 2017, 18:34

wyluzuj. nie ma takiego filmu, który w stu procentach pasowałby każdemu. zresztą chyba uczciwiej jest poddać pod głosowanie kilka koncepcji diametralnie różniących się od siebie, niż wielkodusznie otrzymać przywilej wyboru pomiędzy kaczyńskim, ziobrą i gowinem.

"kanał" akurat jest niewiele mniej oglądalny niż parędziesiąt lat temu, inna sprawa, że jako propozycja do klubu był trochę bez sensu. z klasykami jest tak, że każdy, kogo temat interesuje, miał dużo czasu i sposobności, by je obejrzeć, a niezainteresowany będzie kręcił nosem, bo mu zgredziarstwo wciskają.
natomiast komedie, jak się okazało, trzeba jednak umieć oglądać, zwłaszcza te starsze, bliższe formą teatralno-kabaretowej desce, bo rechotać do dajmy na to dzisiejszej nawałnicy tekstów o fiutach, dupach i ruchaniu byle wieśniak potrafi.
"opanowaliśmy jeden straszliwy mechanizm, który Polskę niszczył przez poprzednich wiele lat. Mechanizm okradania Polski na gigantyczną skalę"
Jarosław Kaczyński '2022

Awatar użytkownika
Cham Solo
nakręcony
Posty: 3028

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#57

Postautor: Cham Solo » 10 lis 2017, 19:11

Popcio pisze:to byś się zdziwił. w poprzedniej edycji chyba nawet dwa razy kasowałem ankietę z propozycjami, których jeszcze nie szło obejrzeć w necie w przyzwoitej kopii. nieświadomość tego, że premiera dvd/br nie pokrywa się z tą kinową nie jest akurat wynikiem idiotyzmu, więc nawet próby porównań tutejszych userów do wspomnianego bezwartościowego tępego planktonu są bez sensu.


to którzy to tacy nierozgarnięci? obstawiam mieszkańców stolicy...
Magia Gwiezdnej Entropii.

Awatar użytkownika
Vesper Lynd
nakręcony
Posty: 4494

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#58

Postautor: Vesper Lynd » 10 lis 2017, 20:55

No i jeszcze bardzo słabo wychodzi z dyskusjami po filmie, a niby to jest klub filmowy, ktoś napisze porządny komentarz, ale reszta i tak nie reaguje i temat umiera.
właśnie rozpoczyna się Wielkie Wymieranie, a świadomość tego jest ZEROWA.

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#59

Postautor: Suchy Wilk » 11 lis 2017, 15:20

Pingwinka pisze:
Suchy Wilk pisze:BTW, dzisiaj okrągła rocznica urodzin Cybulskiego, gdyby 50 lat temu wielki ów człowiek nie wpadł po pijaku pod pociąg, skończyłby właśnie równo 90 lat. .

wątpię żeby jego wątroba żyła tak długo. prędzej czy później by skończył w mniej lub bardziej pijackich okolicznościach.

Nie sadzę żeby chlał więcej niż całe środowisko artystowskie, którego wielu członków szczęśliwie dożyło lat późnych. Za PRL picie sterylizowało duszę i ciało też - w dobie socjalistycznego brudu, dziadostwa i innej salmonelli.

Poza tym, może już dawno byłby szczęśliwym członkiem AA... albo tego stowarzyszenia przeszczepionych xD
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Larisa
nakręcony
Posty: 679

Re: Głosowanie Klub Filmowy - odcinek 5

#60

Postautor: Larisa » 11 lis 2017, 16:02

Gdyby się ludziom chciało tyle oglądać co narzekać.....Klub by przeżywał swoje dni świetności :D


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika