Głosowanie KF - odcinek 7

Regulamin forum
AKTUALNE ZASADY KLUBU FILMOWEGO

1. Wyboru filmu dokonujemy spośród trzech propozycji wystawionych przez klubowicza, którego kolejność przysługuje w danym tygodniu.
2. Głosowanie na każdy kolejny seans kończy się w niedzielę o godz 22:00, opiniować i dyskutować o danym filmie można od momentu jego wytypowania, pod warunkiem nie zamieszczania spojlerów.
3. Każda z trojga propozycji powinna przynależeć do innego gatunku filmowego i być nakręcona w innej dekadzie.
4. Do zabawy może przyłączyć się każdy użytkownik forum. Wówczas, w chwili zgłoszenia chęci udziału w zabawie zostaje on ustalony jako kolejna osoba proponująca tytuły.
5. Klubowicz powinien upewnić się, że dostępność tytułów, które chce zaproponować nie ma charakteru wyłącznie życzeniowego.
6. Wstępny skład i kolejność klubowiczów zostaje ustalona podczas pierwszego głosowania, na podstawie kolejności użytkowników głosujących.

Obecna kolejność uczestników:
1. Popcio
2. Hornet
3. Heriotza
4. Suchy Wilk
5. Larisa
6. Kinga
7. MMagda

głosujemy

Czas głosowania minął 04 gru 2017, 21:42

Noc - http://www.filmweb.pl/film/Noc-1961-33488
1
17%
Nieznajoma- http://www.filmweb.pl/Nieznajoma
2
33%
Melancholia- http://www.filmweb.pl/film/Melancholia-2011-547745
3
50%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#201

Postautor: Suchy Wilk » 10 gru 2017, 15:35

Heriotza pisze:Weź coś na depresję.

Ludzie tu biorą i im nie pomaga :mrgreen:

Nie mam depresji, to po prostu należy wiedzieć - że świat materialny jest złem i nie jest naszym ostatecznym celem.
Tutaj tylko "z prochu... i w proch"
- zaiste, trochę rozumiem depresję czy inne psycholstwa u biednych ateistycznych sekciarzy, którzy szczerze wierzą, że to już wszystko :mrgreen:
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Rara_Avis
nakręcony
Posty: 3637

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#202

Postautor: Rara_Avis » 10 gru 2017, 15:59

Suchy Wilk pisze:Straszna szmata, nie ma dwóch zdań.

Wracając do filmu jako takiego - SPOILERY, ale nie będę chował: Na początku myślałem że Melancholia nadciągnie podczas wesela i dramat rozegra się ze wszystkimi gośćmi na pokładzie. Skoro jednak nie, to tym bardziej za długa była ta kiepska wstępna część filmu. Część druga, kameralna, bardzo dobra.

Pytanie pierwsze: skąd Dunst wzięła takie duże cycki? Kiedyś chyba takich nie miała.
Pytanie drugie: Dlaczego konie się uspokoiły (a Abraham wrócił i grzecznie gryzł trawkę)? Również ptaszki zaczęły śpiewać ostatniego ranka.
Niepodobieństw fizycznych jest tu oczywiście milion, bo to taka bajka i przypowieść. Ale akurat prawdopodobieństwo psychologiczne ludzi i zwierząt starano się zachować, tymczasem za pierwszym razem mamy tylko daleką planetę mijająca ziemie i szaleństwo widzących / przeczuwających zwierząt. Za drugim mamy nadciągająca już wyraźnie katastrofę kosmiczną i spokój zwierząt. Nie sądzę, żeby von Trier wpadł na takie jedno coś, więc jestem ciekaw waszego racjonalnego wytłumaczenia: Dlaczego konie się uspokoiły?


ludziom zazwyczaj poprawia się krótko przed śmiercią...godząc się na nią i z nią,oczekują w spokoju...możliwe,że konie i cała reszta tez tak mają
falstarty są największą udręką

widzisz..tak się bałeś filmu...a tu jeszcze balony Kirsten..tak inne,niz w Wywiadzie..;p
venus in fire, mars in fire ... romantic fire, fiery desires

Awatar użytkownika
Vesper Lynd
nakręcony
Posty: 4494

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#203

Postautor: Vesper Lynd » 10 gru 2017, 16:38

Suchy po obejrzeniu filmu się uspokoił i jakoś racjonalnie do niego podchodzi, Heriotza dalej emocjonalnie, bo zobaczyła w tym mężu księcia z bajki, którego sama by chciała mieć. Justine po ślubie powiedziała mu zresztą "Ale szczerze, czego się spodziewałeś?", a zdrada męża była sposobem na ostateczne zakończenie tego małżeństwa. Zresztą widać było, że miała ogromne poczucie winy, które wywołało tak ciężki epizod depresji, że znalazła się u siostry już w okropnym stanie.

Suchy nie wiem czemu jej przypisujesz dwubiegunówkę, ona nie miała żadnych epizodów maniakalnych, wyłącznie epizody depresyjne. Typową dwubiegunówkę miała Jehane, epizody maniakalne były u niej bardzo widoczne:

Epizody maniakalne charakteryzują się występowaniem następujących objawów:
często brak wglądu
gonitwa myśli
halucynacje lub urojenia (w przypadku zaburzenia z objawami psychotycznymi)
odhamowanie seksualne
podniecenie psychoruchowe
wielomówność
trudności w koncentracji
zawyżona samoocena
zmniejszenie krytycyzmu (podejmowanie lekkomyślnych działań)
zmniejszona potrzeba snu
zwiększenie energii
właśnie rozpoczyna się Wielkie Wymieranie, a świadomość tego jest ZEROWA.

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#204

Postautor: Heriotza » 10 gru 2017, 16:45

"Czego się spodziewałeś?" To wiele wyjaśnia. Na pewno tego, że żona go zdradzi w noc poślubną z randomowym kolesiem. A skoro ona się tego spodziewała to na uj wychodziła za niego za mąż? Planowała mu zniszczyć życie?
Kuna sogobi kuna yana wakara.

Awatar użytkownika
Bulcyngier
nakręcony
Posty: 635

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#205

Postautor: Bulcyngier » 10 gru 2017, 16:48

Vesper Lynd pisze:zmniejszenie krytycyzmu (podejmowanie lekkomyślnych działań)
zmniejszona potrzeba snu
zwiększenie energii

Rejestracja:15 lis 2017, 02:23, teraz już wszystko jasne. Miałem dużą energię w środku nocy, więc lekkomyślnie założyłem tutaj konto.

Awatar użytkownika
Rara_Avis
nakręcony
Posty: 3637

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#206

Postautor: Rara_Avis » 10 gru 2017, 16:48

okropnie mnie boli żoładek,bo najadłam się słodkosci zamiast obiadu..nawet widmo rozpędzonej melancholii jawi się jak zbawienie w takich jak ta chwilach;/
venus in fire, mars in fire ... romantic fire, fiery desires

Awatar użytkownika
Bulcyngier
nakręcony
Posty: 635

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#207

Postautor: Bulcyngier » 10 gru 2017, 16:49

Heriotza pisze:A skoro ona się tego spodziewała to na uj wychodziła za niego za mąż? Planowała mu zniszczyć życie?

Sala weselna opłacona, co sobie ludzie pomyślą.

Awatar użytkownika
Rara_Avis
nakręcony
Posty: 3637

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#208

Postautor: Rara_Avis » 10 gru 2017, 16:49

Bulcyngier pisze:
Vesper Lynd pisze:zmniejszenie krytycyzmu (podejmowanie lekkomyślnych działań)
zmniejszona potrzeba snu
zwiększenie energii

Rejestracja:15 lis 2017, 02:23, teraz już wszystko jasne. Miałem dużą energię w środku nocy, więc lekkomyślnie założyłem tutaj konto.



hmm..odhamowany sexualnie.......
venus in fire, mars in fire ... romantic fire, fiery desires

Awatar użytkownika
Bulcyngier
nakręcony
Posty: 635

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#209

Postautor: Bulcyngier » 10 gru 2017, 16:50

Rara_Avis pisze:okropnie mnie boli żoładek,bo najadłam się słodkosci zamiast obiadu..nawet widmo rozpędzonej melancholii jawi się jak zbawienie w takich jak ta chwilach;/

Paragon wzięty?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bulcyngier
nakręcony
Posty: 635

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#210

Postautor: Bulcyngier » 10 gru 2017, 16:53

Rara_Avis pisze:
Bulcyngier pisze:
Vesper Lynd pisze:zmniejszenie krytycyzmu (podejmowanie lekkomyślnych działań)
zmniejszona potrzeba snu
zwiększenie energii

Rejestracja:15 lis 2017, 02:23, teraz już wszystko jasne. Miałem dużą energię w środku nocy, więc lekkomyślnie założyłem tutaj konto.



hmm..odhamowany sexualnie.......

Teraz czas na oglądanie Nimfomanki.

Awatar użytkownika
Heriotza
nakręcony
Posty: 3636

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#211

Postautor: Heriotza » 10 gru 2017, 16:57

Bulcyngier pisze:
Heriotza pisze:A skoro ona się tego spodziewała to na uj wychodziła za niego za mąż? Planowała mu zniszczyć życie?

Sala weselna opłacona, co sobie ludzie pomyślą.

A jak będą gadać, że się puściła na własnym ślubie z obcym kolesiem, to zawsze może pokazać cycki, bo fajne, to ją obronią.
Kuna sogobi kuna yana wakara.

Awatar użytkownika
Bulcyngier
nakręcony
Posty: 635

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#212

Postautor: Bulcyngier » 10 gru 2017, 17:01

Heriotza pisze:
Bulcyngier pisze:
Heriotza pisze:A skoro ona się tego spodziewała to na uj wychodziła za niego za mąż? Planowała mu zniszczyć życie?

Sala weselna opłacona, co sobie ludzie pomyślą.

A jak będą gadać, że się puściła na własnym ślubie z obcym kolesiem, to zawsze może pokazać cycki, bo fajne, to ją obronią.

Nie wszyscy są tak dystyngowani jak chociażby my. To jest Szwecja, tam odchodzi się powoli od pojęcia heteroseksualności, a do starych mówi się po imieniu, żeby nie raziło synów dwóch pedałów / pedałek.

Awatar użytkownika
Bulcyngier
nakręcony
Posty: 635

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#213

Postautor: Bulcyngier » 10 gru 2017, 17:03

"Do osób, które zjechały ten film. Nawet nie macie pojęcia jak powinniście sie cieszyć że go nie rozumiecie. Tyle w temacie. " - czyli wychodziłoby na to, że Heriotza ma lekkie życie.

Awatar użytkownika
Bulcyngier
nakręcony
Posty: 635

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#214

Postautor: Bulcyngier » 10 gru 2017, 17:05

Heriotza jest jeszcze niewinna i niech tak pozostanie. W jej świecie Jarek nie usunął w chamski sposób Szydło, tylko sama się zdymisjonowała, bo ma ważniejsze rzeczy do roboty, na przykład bycie wicepremierem bez teki. A jak raz widziała murzyna to powiedziała do niego "szczęść boże panie sztygar".

Awatar użytkownika
Suchy Wilk
nakręcony
Posty: 6360

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#215

Postautor: Suchy Wilk » 10 gru 2017, 17:30

No więc co my tu mamy w noc poślubną:

- odhamowanie seksualne,
- podniecenie psychoruchowe - bieganie bez sensu po polach,
- trudności w koncentracji,
- zmniejszenie krytycyzmu, podejmowanie lekkomyślnych działań ...
- gonitwa myśli pewnie też ...

W parę godzin zdążyła zdradzić nowego męża, popsuć przyjęcie, obrazić szefa, wylecieć z roboty - typowy epizod maniakalny.
To dlatego Heri za cholerę nie mogła rozpoznać typowej depresji i nazwała ją socjopatką.
"Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową"
- Bohdan Smoleń

Awatar użytkownika
Rara_Avis
nakręcony
Posty: 3637

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#216

Postautor: Rara_Avis » 10 gru 2017, 17:46

Bulcyngier pisze:
Rara_Avis pisze:okropnie mnie boli żoładek,bo najadłam się słodkosci zamiast obiadu..nawet widmo rozpędzonej melancholii jawi się jak zbawienie w takich jak ta chwilach;/

Paragon wzięty?
Obrazek


walczę z tym i nigdy nie robię tego samego numeru w tym samym sklepie
zrobiłam to ostatnio w Tarnowskich Górach
smiejesz się z tego,nie?
venus in fire, mars in fire ... romantic fire, fiery desires

Awatar użytkownika
Rara_Avis
nakręcony
Posty: 3637

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#217

Postautor: Rara_Avis » 10 gru 2017, 17:51

Bulcyngier pisze:
Rara_Avis pisze:
Bulcyngier pisze:Teraz czas na oglądanie Nimfomanki.


jak mogłam tego nie obejrzeć..
możemy tez powtórzyć dziennik nimfomanki, świetna muza tam jest

venus in fire, mars in fire ... romantic fire, fiery desires

Awatar użytkownika
Rara_Avis
nakręcony
Posty: 3637

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#218

Postautor: Rara_Avis » 10 gru 2017, 17:52

Bulcyngier pisze:Heriotza jest jeszcze niewinna i niech tak pozostanie. W jej świecie Jarek nie usunął w chamski sposób Szydło, tylko sama się zdymisjonowała, bo ma ważniejsze rzeczy do roboty, na przykład bycie wicepremierem bez teki. A jak raz widziała murzyna to powiedziała do niego "szczęść boże panie sztygar".


nikt,kto z Tobą się zadaje nie ejst niewinny- Heriotza tym bardziej;)
venus in fire, mars in fire ... romantic fire, fiery desires

Awatar użytkownika
Rara_Avis
nakręcony
Posty: 3637

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#219

Postautor: Rara_Avis » 10 gru 2017, 17:55

Suchy Wilk pisze:No więc co my tu mamy w noc poślubną:

- odhamowanie seksualne,
- podniecenie psychoruchowe - bieganie bez sensu po polach,
- trudności w koncentracji,
- zmniejszenie krytycyzmu, podejmowanie lekkomyślnych działań ...
- gonitwa myśli pewnie też ...

W parę godzin zdążyła zdradzić nowego męża, popsuć przyjęcie, obrazić szefa, wylecieć z roboty - typowy epizod maniakalny.
To dlatego Heri za cholerę nie mogła rozpoznać typowej depresji i nazwała ją socjopatką.


tak,generalnie dziewczyny nie sposób oceniać surowo,bo widać,że niedomaga psychicznie
z kolei Herii czasem jest wyjątkowo impulsywna...i nie rozumie szarości.Zdrowa z niej dziewczyna
venus in fire, mars in fire ... romantic fire, fiery desires

Awatar użytkownika
Liseł
nakręcony
Posty: 4577

Re: Głosowanie KF - odcinek 7

#220

Postautor: Liseł » 10 gru 2017, 17:55

Rara_Avis pisze:
Bulcyngier pisze:
Rara_Avis pisze:


jak mogłam tego nie obejrzeć..
możemy tez powtórzyć dziennik nimfomanki, świetna muza tam jest



Nie tę nimfomankę miał na myśli :)
Knurzy jeździec


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika